Звіт виховної оботи у 2016 - 2017 н.р.

У 2016-2017н.р. виховна діяльність школи була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону здоров’я», «Про охорону дитинства та соціальний захист населення», Концепції превентивного виховання дітей та молоді, Комплексної програми профілактики запобігання поширенню алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та СНІДу серед населення», «Концепції громадянського виховання”, «Національної доктрини розвитку освіти”, «Конвенції про права дитини”, «Декларації прав дитини».

Проблемна тема школи, якій була підпорядкована виховна робота педагогічного колективу - «Формування духовної особистості школяра в умовах нового сучасного змісту української освіти та прогресивних технологій навчання»

Виховна робота школи була спрямована на вирішення таких завдань:

• створення умов для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку учнів;

• турбота про здоров'я учнів, пропаганда здорового способу життя;

• естетичне, екологічне та трудове виховання як одна з складових підготовки учнів до дорослого життя;

• виховання громадсько-патріотичних якостей завдяки продовженню краєзнавчої та воєнно-патріотичної роботи.

Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі в 2016-2017 навчальному році працювало 4 класоводи 1-4 класів, 7 класних керівників 5-11 класів, педагог-організатор та соціальний педагог.

Колектив класних керівників у 2016-2017 н.р. працював над виховною проблемою «Підвищення рівня вихованості школярів шляхом впровадження інноваційних, освітніх та виховних технологій»».

Протягом року питання виховної роботи розглядалися на нарадах при директорові: «Про організацію роботи педагогічного колективу з охорони праці та безпеки життєдіяльності» «Про організацію чергування в школі», «Про стан ведення щоденників» «Про облік та організацію роботи з дітьми, які перебувають під опікою та мають девіантну поведінку»., «Про виконання комплексної програми профілактики злочинності», «Робота з дітьми з неблагополучних сімей», «Про роботу з обдарованими дітьми», «Виховне середовище: як підняти його ефективність. Робота класних керівників», «Про підсумки роботи школи з питання попередження дитячого травматизму, охорони життя та здоров’я», «Про здійснення контролю за відвідуванням навчальних занять учнями школи», «Про спільну роботу школи зі службою у справах дітей, кримінальною міліцією», педагогічних радах «Про випадки травматизму серед учнів та працівників школи», «Про охорону праці працівників та безпеку життєдіяльності учнів»; інструктивно-методичних нарадах класних керівників «Рекомендації щодо планування виховної роботи на 2016-2017 н.р.» «Про складання списків пільгових категорій, неблагополучних сімей, важковиховуваних підлітків» (вересень), «Про роботу з «важкими» підлітками», «Про роботу класних керівників з дітьми з неблагополучних сімей» і т.д..

Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалися за основними напрямками:

- національно-громадянське виховання;

- екологічне виховання та формування здорового способу життя;

- воєнно-патріотичне виховання;

- трудове виховання та профорієнтаційна робота;

- морально-правове виховання;

- художньо-естетичне виховання;

- творчий розвиток особистості;

- родинно-сімейне виховання;

Національно-громадянське виховання

Національно-громадянське виховання у 2016-2017 навчальному році реалізовувалося через проведення таких заходів, як Шевченківські дні, години спілкування та виховні години за темами: «Вивчаємо Конституцію України» (8-9 класи), «Батьківщина в нас одна» (6-8 класи), «Ми діти твої, Україно!» (4-5 класи), «Ми маленькі українці» (1-3 класи); позакласні заходи: народно-патріотична програма «Україна – наш рідний дім» (9-10 класи), свято до Дня Соборності “Україна – минуле, сьогодні, майбутнє…” (8-10 класи); конкурс малюнку «Україна в нас одна»; лінійка - ревієм до 73-ї річниці визволення України ( 5-7 класи), конкурс української народної казки (1-6 класи), конкурс воєнної пісні.

Одним з аспектів національно-громадянського виховання є прищеплення учням гордості за свою Батьківщину, любові до рідного краю, його традицій. Реалізація даного аспекту у 2016-2017н.р. здійснювалась через проведення різноманітних екскурсій:

походи до краєзнавчого музею, до пам’ятників, стежками річки «Помічна», поїдки до «Музею Хліба» (ПТУ № 40)

Екологічне виховання

та формування здорового способу життя

У рамках екологічного виховання у 2016-2017 н.р. відбулись трудові екологічні десанти з покращення території школи. У квітні 2016 року було організовано зелені насадження на території школи та покращення шкільних квітників. Кожного року за своїми клумбами доглядають учні 8, 9, 10 та 11 класів. Діти разом з класними керівниками полють бур’ян, насаджують квіти та доглядають за ними.

Плідно працювали і учні 9-го та 10-го класів приводячи до ладу Могилу невідомим льотчикам та Обеліск Підпільникам. Попрацювали на пришкільній ділянці і вчителі школи, і техперсонал.

У квітні 2017 року було проведено місячник екології, який розпочався виступом агітбригади «Ми – жителі планети Земля». Учителі протягом місяця організували виставку малюнків на тему: «Україна – наш рідний дім» (класні керівники 1-5 кл.) конкурс екологічних газет «Всі ми діти планети Земля» (вчитель Свірщевська А.І.), конкурс «Знавці птахів», брейн-ринг « І комашка, і цвіт, і трава – рідного краю казка жива», експрес-гра «Екологічний ерудиціон», ігрові сходинки «Екологічними стежками».

Формування основ здорового способу життя здійснювалося через проведення різноманітних шкільних спортивних змагань, акції «Молодь проти наркоманії і СНІДу», тижня «Здоров’я мати – вік біди не знати» у рамках яких відбулися тематичні бесіди, конкурс плакатів, спортивні змагання «Веселий гарт». Традиційно пройшли Дні здоров’я у вересні та травні , місячник «Спорт – запорука здоров’я » (квітень) в якому були проведені «Спортивний водограй» для учнів 3-4 класів, спортивне свято «У пошуках країни Спортландія» (5-6 кл.), спортивні вікторини «Здоров’я і спорт завжди поряд». Також традиційно проводилися різні шкільні змагання:

- «Нумо, козачки» (1-4 кл),

- «Старти надій» (5-9 кл.)

- «Спритні та сильні»(10-11 кл.)

В школі проводились профілактичні заходи, спрямовані на попередження алкоголізму, наркоманії серед неповнолітніх.

Протягом 2016-2017навчального року організовані та проведені зустрічі учнів школи з представниками різних служб та представниками органів правопорядку міста. Зокрема завідувачем сектору служби у справах дітей Новоукраїнської міської ради Мироненком Ю.П. та інспектором ювенальної превенції Новоукраїнської поліції Чепурком П.Г. було проведено ряд бесід з учнями 7-11 класів про кримінальну відповідальність неповнолітніх, фахівцем соціальної роботи Новоукраїнського РЦ СССДМ Айткуловою С.М. та Чорній Н.Ю. – директором Новоукраїнського РЦ СССДМ для учнів 7-11 класів проведено роботу з попередження вживання спиртних та тютюнових виробів. Шкільним соціальним педагогом Стрембей Н.В. на протязі року для дітей розроблено тренінги «Торгівля людьми», «Моя родина без насилля», рекомендації «Як відрізнити злочинця», «Як вийти з небажаної ситуації», «Безпечна поведінка в школі, вдома, на вулиці», правила «Як подолати конфлікти» та анкети з вивчення рівня знань у питаннях формування здорового способу життя. Працівниками Новоукраїнської ЦРБ Кузьміною В.В. та Семеновою С.М. проводились засідання клубу «Підліток» на теми : «Правда про аборти», «Тероризм: правила виживання», «Туберкульоз : шляхи зараження , способи уникнення» та інші

В жовтні 2016 року для учнів 9-11 класів проводилися бесіди за темою «Профілактика правопорушень в учбовий час» (адміністративна відповідальність за пропуски занять без поважних причин, про залучення неповнолітніх до злочинів, за діяльність та розповсюдження наркотичних речовин).

За місцем проживання учнів проводилась антиалкогольна та антинаркотична інформаційно-освітня робота:

- тематичні батьківські збори щодо питання негативних та шкідливих звичок у дітей;

- відвідування сімей, де рідні зловживають спиртними напоями;

- відвідування сімей учнів за місцем мешкання з метою обстеження умов їх проживання, сімейного виховання;

- спільні рейди з представниками соціальної служби за місцем мешкання учнів та їх сімей.

Вчителями протягом року проведені заходи з метою виконання статті 56 Закону про освіту України та Державної програми „Репродуктивне здоров'я нації ":

- вивчення соціометричного статусу кожного учня школи з метою подальшої індивідуальної роботи ;

- проведення батьківського лекторію «Виховання йде із сім’ї»

- проведення годин спілкування з учнями школи з питань пропаганди здорового способу життя, репродуктивного здоров’я :

- «Наркотичні речовини: вплив на людину, класифікація» (9 клас)

- «Тютюн, алкоголь та здоров'я» (7-9 класи)

- «Як не допустити суїциду»

Військово-патріотичне виховання

Військово-патріотичний напрямок виховної роботи у 2016-2017н.р. знайшов відображення у проведенні заходів, присвячених Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників (26 жовтня), Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні (9 Травня) та Дню визволення рідного міста від німецько-фашистських загарбників (17 березня):

- конкурс воєнної пісні (5-6 класи);

- конкурс плакатів та поробок на воєну тематику

- конкурс малюнків та бойових листівок до Дня Перемоги

- конкурси літературних творів та проектних робіт за темами:

«Чорні дні в історії України», «Пам'ять живе вічно», «Навіки залишились юними»; «Із вічним дзвоном у душі…», «Герої не вмирають»

До святкування 72 - річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні учні 9-11 класів відвідали районні заходи - мітинг на честь Перемоги, концерт, присвяченій цій події.

Крім того були проведені зустрічі з воїнами – інтернаціоналістами та воїнами – учасниками бойових дій АТО. Волонтерський загін нашої школи взяв активну участь в акціях допомоги воїнам в АТО та переселенцям зі сходу України.

Трудове виховання та профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота побудована на тісному зв’язку школи з вищими та середніми спеціальними навчальними закладами Кіровоградської області. На базі школи систематично відбуваються зустрічі учнів випускних класів з представниками вищих навчальних закладів м. Кіровограда, м Умань, м. Новоукраїнки, в основному це наші колишні учні. У 2016-2017 н.р. відбулося 3 зустрічі учнів школи з представниками вищих та середніх навчальних закладів. Класними керівниками протягом н.р. проводились виховні години за темами: «Ким я хочу бути», «Моя майбутня професія». Був проведений загальношкільний захід з профорієнтації «Ярмарок професій», де учні 8-11 класів представляють одну з робочих професій. Учні не тільки розповідали про особливості обраних професій, а й представляли творчі звіти про них у формі альбомів з матеріалами. Протягом останніх років на ярмарку були представлені професії: бізнесмен, бізнесвумен, шофер-дальнобійник, стиліст, виробник кондитерських виробів та інші.

Традиційними стали в школі і конкурси на кращий малюнок за темою «Ким бути?», «Професія моїх батьків»

Анкетування учнів, індивідуальні бесіди з ними, групова та індивідуальна робота, виступи на класних батьківських зборах, консультації для батьків – все це сприяє визначенню учнів з майбутнім.

Постійний помічник у виборі професії не тільки для класного керівника, а й для кожного учня – шкільний бібліотекар Фесько С.М.

Щороку готуються та поновлюються:

- книжкові виставки «Куди піти вчитися»

- тематичні полички, куточки, альбоми,

- альбом «Календар професій»

- підбірка матеріалів «Ринок професій нашого міста»

- виставка “50 робочих професій”.

Морально-правове виховання

Морально-правове виховання учнів школи реалізовувалося через проведення тижня правової освіти у жовтні 2016 року, Всеукраїнського тижня права у грудні 2016 року, тижня історії та правознавства у травні, конкурсу плакатів та малюнків „Права очима дітей", батьківських зборів, лекцій для батьків, тематичних виховних годин:

«Права дитини» (1-4 класи),

«Закон на сторожі прав дитини» (5-6 класи),

«Проти насилля в сім’ї» (7-8 класи),

«Стосунки між однокласниками в учнівському колективі» (9-10 класи).

У школі постійно ведеться робота з попередження расизму та ксенофобії, виховання толерантного відношення до людей. Протягом року соціальним педагогом Стрембей Н.В. проведено 9 засідань Ради профілактики, організовані зустрічі учнів школи з представникам правоохоронних органів, під час яких проводились бесіди з правової тематики.

На засіданнях Ради розглядались випадки порушення поведінки учнями, схильними до порушень дисципліни, пропусків занять без поважних причин та невиконання обов’язків батьків щодо виховання дитини. Всього розглянуто – 9 випадків порушення дисципліни.

Радою профілактики школи практикувались такі засоби впливу:

- винесення офіційного попередження про відповідальність за навчання та виховання дітей батькам (Мурса В.М., Шевчук Ю.І., Леонюк Р.М.)

- термін для виправлення своєї поведінки на місяць або два місяці ( Сідельніков М., Кутюк Н., Шевчук М.)

Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та їх батьками за місцем мешкання, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі.

На початок навчального року на внутрішкільному обліку були учні:

1. Шевчук Максим (7 кл)

2. Таборовець Олександр.(8 кл)

3. Мала Юлія (9 кл.)

4. Кутюк Назар.(9 кл)

З усіма учнями та їх батьками була проведена робота складено акти умов проживання та надано відповідні рекомендації з метою перевірки їх дотримання. У квітні було вирішено зняти з обліку Таборовця Олександра та Кутюка Назара , так як їх поведінка покращилася і занять вони не пропускають.

Протягом 2016-2017 навчального року організовані та проведені зустрічі учнів школи з представниками юстиції, ювенальної превенції поліції .

Кропітку роботу з учнями з попередження правопорушень, пропусків занять без поважних причин, порушень дисципліни проводили класні керівники 7 класу – Кравчина Н.М., 9 класу – Сидоренко Н.В., 10 класу - Колісник Л.В., 11 класу – Грінченко І.В..

З метою профілактики порушень дисципліни, пропусків занять без поважних причин у 1-11 класах ведеться журнал відвідування уроків кожним учнем класу. Записи у журналі аналізуються соціальним педагогом школи та класними керівниками, а учні, схильні до пропусків занять без поважних причин, до порушень дисципліни та правил поведінки у школі, викликаються на бесіди до адміністрації школи. Такі бесіди-консультації проведені директором школи Ломакою Л.В., соціальним педагогом Стрембей Н.В.. з учнями та їх батьками.

Зроблені офіційні попередження батькам щодо відповідальності за виховання та навчання дітей. Всього на таких бесідах-попередженнях побувало 11 учнів школи: Шевчук Максим, Кутюк Назар, Красюнок Аліна , Таборовець Ольга, Сідельніков Максим, Харкомич Яна, Мурса Анастасія, Мурса Денис, Лапа Владислав.

Важливе місце у системі профілактики правопорушень серед учнів відводиться роботі з батьками. Батькам, що потребують допомоги надаються консультації класними керівниками та адміністрацією школи.

Класні керівники проводять роботу з батьками і дітьми щодо оздоровлення сімейних відносин. У вересні та жовтні 2016 року, а також в квітні 2017 року класними керівниками були відвідані неблагонадійні сім’ї за місцем проживання, обстежені їх житлово-побутові умови, надані педагогічні консультації. Класними керівниками постійно здійснюється психологічно-педагогічний супровід та контроль цих сімей.

Питання роботи школи з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на засіданнях педради, нарадах при директорі, засіданнях МО класних керівників:

вересень 2016 року - Про контроль за станом відвідування учнями

навчальних занять

жовтень 2016 року - Про організацію профілактичної роботи щодо

правопорушень серед учнів

грудень 2016 року - Про роботу профілактичної Ради у школі

січень 2017 року - Про результати виховної роботи у школі щодо

профілактики правопорушень серед учнів

березень 2017 року - Про профілактику суїциду серед неповнолітніх

квітень 2017року - Про роботу класних керівників 1-7 класів щодо

попередження насильства в сім’ї

травень 2017 року - Про зайнятість дітей девіантної поведінки під час

зимових та літніх канікул.

Крім цього на протязі року проводилися різноманітні правові брейн-ринги, вікторини, бесіди, конкурси на знання прав людини та їх дотримання.

На протязі року приймалася активна участь в акціях: «Від серця до серця», «Милосердя».

Художньо-естетичне виховання та сприяння творчому розвитку особистості

Впровадження естетичного виховання, культури, емоційного сприйняття навколишнього світу, самосвідомості та естетичного смаку в музиці, кіно, архітектурі, побуті учнів наполегливо проводили класні керівники, вчителі, адміністрація школи.

Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в проведенні школою таких заходів: свято Першого дзвоника, День Учителя, свято «Посвята в Першокласники», Свято Букваря, Новорічні свята, День Святого Валентина , свято Останнього дзвоника, конкурс малюнків на асфальті на День захисту дітей, Осінній бал, конкурс пісень з улюблених мультфільмів, театралізація української народної казки «В гостях у казки» , а також в участі школи в різноманітних шкільних та міських конкурсах і святах.

Крім цього протягом року учні взяли участь у наступних конкурсах:

- конкурс-рейд “Увага! Діти на дорозі!”;

- конкурс з правового виховання “Ми всі різні, але всі рівні”;

- конкурс на кращу Новорічну газету та листівку;

- конкурс-акція «Від серця до серця»;

Всеукраїнський конкурс шкільних літературних творів до Дня перемоги; до річниці Т.Г.Шевченка, конкурс на екологічну тематику до Дня довкілля.

Родинно-сімейне виховання

Родинно-сімейне виховання протягом 2016-2017 н.р. здійснювалось через систему заходів, спрямованих на виховання поваги до родини, турботливого ставлення до рідних, близьких, прищеплення традиційних сімейних цінностей.

На загальношкільних батьківських зборах (вересень) була показана презентація «Виховний процес у школі», де батьки могли побачити роботу класних керівників, педагога-організатора, які брали активну участь у створенні дозвільної програми для їхніх дітей.

Протягом навчального року в 1-11 класах проводилася робота по родинному напрямку: батьківські збори в 1-11 класах за результатами навчальної та виховної роботи за чверть; загальношкільні батьківські збори з питань підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, державної підсумкової атестації. У березні місяці відбулося національно – патріотичне родинне свято «Славимо свій рідний край», в якому активну участь брали не тільки діти, а й їх батьки.

Більше уваги приділялося правовій освіті батьків. На класних батьківських зборах проводилися бесіди, робилися класними керівниками доповіді, здійснювалося анкетування. Питання для анкет батьків розроблялися учителем правознавства Свірщевською Л.І. та керівником МО класних керівників Колісник Л.В. Суттєву допомогу класним керівникам з питань профілактики правопорушень серед неповнолітніх надавала соціальний педагог школи Стрембей Н.В.

В затвердженому плані роботи батьківського лекторію класним керівникам рекомендувалася наступна тематика:

Вересень – жовтень 2016 р.

1.”Конвенція прав дитини” про права дітей 1 – 11 Кл. керівники

2. Правила поведінки учнів під час НВП 1 – 11 Грінченко І.В.

3. Вчимося розуміти свою дитину 1 – 11 Стрембей Н.В

Січень – лютий 2017 р.

1.Батькам про права дитини в родині:

“Виховання без покарань” 1 – 11 Стрембей Н.В.

2. Якщо в родині конфлікт 1 – 11 Сидоренко Н.В.

3. Про підготовку до ЗНО 11 Правник Р.А.

Березень – квітень 2017р.

1. Про оздоровлення дітей в літній період 1 – 11 Мед. працівник

2. Наші ”важкі” діти 4 - 8 Стрембей Н.В..

3. Бути завжди поруч 1 – 11 Сидоренко Н.В.

В основу діяльності школи покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання

Учнівське самоврядування

Організація дитячого самоврядування у закладі у 2016-2017 навчальному році проводилась відповідно до нормативно-правової бази, зазначеної в державних документах, згідно з планом роботи навчального закладу та діє на добровільних засадах, на основі єдності інтересів, відповідно до Статуту школи, Конституції України, законів України "Про об'єднання громадян", " Про молодіжні об'єднання та дитячі громадські організації" та Конвенцію про права дитини.

Самоврядування в нашій школі спрямоване на розвиток ініціативи, можливості розкриття організаторських здібностей, підготовку та проведення різноманітних заходів у відповідності до потреб та інтересів.

На першому засіданні шкільного учнівського самоврядування у вересні 2016 року головою учнівського парламенту школи було обрано ученицю 9 класу Гевель Катерину, секретарем - ученицю 11 класу Тараненко Наталю.

До управління учнівського комітету школи увійшли координуючі центри :

міністерство «Милосердя»;

міністерство внутрішніх справ;

міністерство освіти;

міністерство культури та дозвілля;

міністерство фінансів та праці;

міністерство інформації;

міністерство спорту .

Рада учнівського самоврядування була сформована з урахуванням побажань всіх класів школи з 5-го по 11-й. До її складу увійшли представники 7-11 класів.

Також був затверджений план роботи шкільного самоврядування «ШКІД», згідно якого протягом 2016-2017 навчального року були проведені наступні заходи:

- конкурси малюнків, плакатів , колажів ,буклетів та малюнків на асфальті

- участь в акціях «Квіти до обеліску» (відвідування пам’ятника загиблим воїнам у роки Великої Вітчизняної війни та обеліску підпільникам Новоукраїнщини з покладанням квітів);

- зустрічі з учасником бойових дій в АТО

- відзначення Всеукраїнського Дня підтримки хворих на СНІД;

- участь в акціях милосердя до Дня Святого Миколая;

- участь в акції «Чисте довкілля»

- участь в акціях «Від серця до серця» та «Милосердя»

- участь в акціях допомоги воїнам в АТО та переселенцям зі сходу України

Окрім проведення різноманітних заходів, шкільна організація учнівського самоврядування допомагає організовувати та контролювати чергування по школі, розв’язувати конфліктні ситуації, проводити профілактичну роботу з порушниками загальношкільних правил, допомагає здійснювати контроль за відвідуванням учнями школи.

Ініціативна група членів самоврядування займається створенням сторінки самоврядування на шкільному сайті.

Аналіз показав, що робота самоврядування проводилась згідно з планом роботи учнівського самоврядування та планом навчально-виховної роботи школи.

Діяльність самоврядування школи здійснювалась через організацію цікавого життя колективу. Мета і завдання учнівського самоврядування втілювались через різноманітні заходи: конкурси, інтелектуальні ігри , шкільні вечори тощо.

Куратором шкільної організації учнівського самоврядування є педагог-організатор Сидоренко Н.В., яка налагодила співпрацю з учнівським активом.

Протягом навчального року, роботу учнівського самоврядування можна назвати ефективною. Центри працювали на належному рівні та допомагали в організації виховної роботи. А учнівський комітет намагався працювати, як організаційний орган учнівства в школі.

Діяльність учнівського самоврядування здійснюється за складеними планами засідань учнівського комітету та кожного центру.

І хоча досвід планування ще не великий, але дуже важливо, що діти набули якостей лідерів: відповідальності, самостійності, ініціативності, вміння аналізувати та приймати рішення. Про це свідчать заходи, в організації яких вони приймали активну участь: святкування дня працівників освіти , річниці визволення України , свято 8 Березня, свято Святого Валентина . Поряд з цим, були організовані конкурсні програми - дискотеки, виставки дитячої творчості, які слугують розвитку організаційних навичок, розвитку фізичних якостей, виховують почуття колективізму, відповідальності за доручену справу.

Чимало цікавих і корисних справ проходить у школі з ініціативи самоврядування учнів. Проведення святкових та робочих лінійок, випуск бюлетенів, рейди перевірки.

Діти розвиваються не тільки під час навчання, але й під час виконання різноманітних доручень, приймаючи участь у різних видах діяльності та вчаться пізнавати життя.

Аналіз організації чергування по класам та по школі показав , що є деякі проблеми Головна проблема, над якою нам слід попрацювати - це щоб учорашні чергові, передавши чергування наступному класові, самі не ставали порушниками поведінки, або байдужими спостерігачами того, що робиться навколо.

От комісія інформації неактивно підходить до виконання справ. Тому в наступному навчальному році цьому буде приділена належна увага.

Учнівське самоврядування спрацювало на достатньо дієвому рівні: були досягнення, та ще є недоліки. Тому в наступному році учнівське самоврядування працюватиме за такими ж принципами, та над вирішенням наступних проблем:

- організація засідань активу та навчання активу;

- підвищення рівня вихованості учнів;

- залучення дітей до активної діяльності в позаурочний час;

- привернення уваги учнів до життєвих проблем пенсіонерів, ветеранів війни;

- залучення батьків до виховного процесу, як рівноправних учасників;

- організацією змістовного відпочинку школярів.

Протягом року кожного понеділка проводились тематичні та робочі лінійки. Тематичні були спрямовані на формування свідомої поведінки школярів, профілактику наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління, запобігання нещасних випадків та попередження правопорушень, а також присвячувалися визначним подіям в житті суспільства.

Також учнівське самоврядування приймало активну участь у заходах щодо вивчення правил дорожнього руху та пожежної безпеки. Міністерство спорту та здоров’я разом з міністерством культури та цікавих справ приймало участь у проведенні виступів агітбригад ЮІР та ДЮП.

Міністерство праці сприяло підготовці та проведенню «Ярмарку» серед учнів 6-11 класів . Діти з захоплення продавали солодощі та власні вироби, а виручені кошти вклали в озеленення класних кімнат.

Протягом року діти брали участь у різноманітних районних та міських конкурсах :«Кришталева сова», «Кубок Діда Мороза», Брейн-ринг, «Що? Де? Коли?».

Дитяче самоврядування було ініціатором та організатором проведення благодійних акцій, метою яких було надання матеріальної допомоги дітям та сім’ям, які опинилися у скрутному становищі.

Проаналізувавши роботу шкільного парламенту за 2016-2017 навчальний рік, можна визначити коло питань, над якими необхідно працювати у 2017-2018 навчальному році:

- організація волонтерського руху для співпраці з початковими класами школи.

- пошук нових цікавих форм проведення виховних заходів.

- внесення змін в роботу учнівського парламенту школи з метою поліпшення його роботи.

- створення учнівської наглядової ради школи.

- сприяти розвитку самоврядування в місті.

Робота з класними керівниками

Одне з провідних місць у виховній роботі школи займає робота класних керівників.

Від того, наскільки чітко буде спланована робота методичного об’єднання класних керівників – залежить результативність їхньої роботи. У 2016-2017 н.р. проведено 4 засідання методоб’єднання: «Організація діяльності методичного об’єднання класних керівників у 2016-2017 навчальному році” (протокол №3 від 31.09.2016р.), «Розвиток пізнавальної активності. Виховання краси мислення» (протокол №4 від 26.11.2016р.), «Родинне виховання. Формування ціннісного ставлення до людей» (протокол №1 від 18.02.2017р.), «Формування в учнів культури поведінки та спілкування, навчання їх способів розв’язання конфліктів» (протокол №5 від 20.05.2017р.).; створено і забезпечено відповідні психолого-педагогічні умови, відповідність виховної практики засадам особистісно орієнтованої гуманістичної парадигми освіти, ставлення до дитини як суб’єкта виховання, повноправного партнера вихователя, створено необхідні умови для розвитку творчого потенціалу особистості.

Планування роботи класних керівників 1-11-х класів, педагога-організатора, ЗДНВР здійснювалося на орієнтування змісту виховання:

- ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави;

- ціннісного ставлення особистості до сім’ї, родини, людей;

- ціннісного ставлення особистості до себе;

- ціннісного ставлення особистості до природи;

- ціннісного ставлення особистості до праці;

- ціннісного ставлення особистості до мистецтва.

Класні керівники розробили власні алгоритми реалізації програми національного виховання учнівської молоді в позаурочній діяльності.

Протягом вересня 2016 року та квітня-травня 2017 року класними керівниками 4-11-х класів було проведено моніторинг ціннісних ставлень особистості учнів за змістом програми національного виховання учнівської молоді.

Результати діагностики засвідчили, що рівень сформованих ціннісних ставлень учнів школи у кінці навчального року покращився порівняно з вереснем. Тому соціальному педагогу Стрембей Н.В. варто чітко визначити найефективніші та новітні методики вивчення рівня вихованості школярів за ціннісними ставленнями і запропонувати їх класним керівникам для практичного використання.

Отже, про трансформацію в системі цінностей, пов’язану зі змінами в суспільстві, свідчить те, що для більшості молоді стійким «базисом» існування тепер може бути тільки особисте життя й індивідуалістські цінності. Але є й частина молоді, яка взагалі лишилась без морального і соціального фундаменту свого життя і ні в що не вірить. Її ідеал – комфорт, добробут, задоволення будь-якою ціною. В умовах соціально-економічної кризи ця частина молоді може розглядатися як «втрачене покоління». Але це – наслідок прийняття ціннісних орієнтацій, продиктованих реаліями нашого життя. Тому перед усіма соціальними інститутами постає важке завдання: визначити базові цінності, ідеали, норми, які слід покласти в основу формування духовного світу молодої людини, й шляхи, якими можна було б здійснити ці перетворення.

Тому доцільним є сьогодні подальше вивчення ціннісних орієнтацій, а саме духовних, для створення нових підходів у рамках державної політики виховання молоді. Усе це сприятиме розв’язанню багатьох молодіжних проблем сьогодні та проблем нашого суспільства в майбутньому, тому що життєві цінності молоді „сьогодення” визначатимуть спосіб життя «завтра».

Вивчення планів виховної роботи класних керівників на 2016-2017 н.р. засвідчило, що класні керівники максимально скоординували їх з орієнтовною тематикою організації життєдіяльності учнівського колективу, рекомендованою програмою національного виховання учнівської молоді. Варто відзначити плани виховної роботи класних керівників Колісник Л.В., Сидоренко Н.В., Баран О.Й., Герасименко Н.П.

Кожен педагог у своїй практичній діяльності має керуватись тим, що система цінностей і якостей особистості розвивається і виявляється через її власні ставлення.

ГПД

ГПД працює для учнів 1-4 класів, загальна кількість вихованців становить 30 чоловік.

Протягом навчального року молодші школярі брали участь в різноманітних конкурсах, святах, виставках. Вихователі ГПД Парута Н.В. та Герасименко Н.П. передавали знання, формували уміння і навички, виховували учнів добрими, самостійними, працьовитими дітьми. Тісно співпрацювали з класними керівниками, відвідували уроки, спільно вирішувалися проблемні питання, що виникали в процесі навчання та виховання. Та головне, вихователі ГПД поставила перед собою за мету - здружити школярів між собою, зробити шкільне життя дітей цікавим і захоплюючим.

Аналіз роботи свідчить, що за минулий рік значно підвищився рівень викладання навчальних предметів, посилилась увага до виховної та розвивальної функцій навчання, до пошуку його ефективних форм і методів. Завдання, які були поставлені перед вихователем – виконані.

Протягом року проведенно:

- Рухливі ігри та естафети «Веселі старти»

- Екологічний тиждень.

- Тиждень української мови.

- Тиждень безпеки дорожнього руху.

- Тиждень безпеки життєдіяльності учнів.

- Урочиста лінійка «Ніхто незабутий, ніщо незабуто» і т.д

Велика увага приділялася самоосвіті.

Оздоровлення та відпочинок дітей

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016р. №89 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів» та від 07.04.2016 № 121 «Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році», з метою забезпечення повноцінного відпочинку учнів школи у літній період 2017 року, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, організації якісного медичного обслуговування і харчування та відповідно до Законів України «Про освіту», «Про охорону праці», Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01 серпня 2001 року № 563 (із змінами), з метою забезпечення охорони праці, безпеки життєдіяльності на території школи було організовано роботу табору відпочинку «Бригантина» з денним перебуванням у літній період, який працював з 1 до 21 червня 2017 року.

Всього до роботи в таборі було залучено наступний склад: керівник табору – Сидоренко Н.В., 11 вихователів (Кошель Н.В., Парута Н.В., Врадій Л.І., Герасименко Н.П., Колісник Л.В., Іванов І.В., Свірщевська Л.І., Свірщевська А.І, Баран О.Й., Кравчина Н.М.), старший вихователь – Стрембей Н.В., музичний керівник – Фулга В.М., інструктор з фізкультури – Гетьманенко Г.П., шкільний бібліотекар – Фесько С.М., медична сестра – Фесенко А.В., 2 працівники кухні, технічний персонал.

Щорічно для учнів проводиться річна зміна в пришкільному таборі відпочинку на базі Новоукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№1. Обов'язковою є залучення до табору дітей-сиріт, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей девіантної поведінки. Для того, щоб відпочинок зробити повноцінним, була розроблена програма роботи табору.

Для реалізації вищезазначеної мети в школі була активізована робота по організації змістовного відпочинку дітей під час літніх канікул. Адміністрацією розроблений детальний план заходів з підготовки до літнього оздоровчого сезону і намічені заходи по його виконанню. План передбачав проведення для дітей спортивно-масових, еколого-натуралістичних, науково-технічних заходів, творчі конкурси, екскурсії, , на концерт до БК «Ювілейний» та до БК №3, до музичної школи, до центральної бібліотеки та краєзнавчого музею. Багато уваги приділялось інноваційним методам проведення заходів.

Активізовано роботу педагогічного колективу школи з організації змістовного дозвілля дітей під час канікул, розроблені конкретні плани роботи з дітьми на літні канікули і забезпечено їх виконання.

На період літніх канікул взяті під особливий контроль учні, які проживають в сім'ях, що вимагають особливого педагогічного контролю, суміщений їх відпочинок із суспільно-корисною працею.

Вжито заходів, спрямованих на безпечне перебування дітей у пришкільному таборі, підвищена відповідальність працівників, вихователів за життя і здоров'я дітей, приділено особливу увагу профілактиці дитячого травматизму та запобіганню нещасним випадкам.

З працівниками пришкільного табору проведено інструктаж про відповідальність за збереження життя і здоров'я дітей під час відпочинку та оздоровлення. Відповідальність за збереження життя і здоров'я вихованців була покладена на вихователів табору.

Начальником пришкільного табору Сидоренко Н.В. інформовано Новоукраїнський відділ освіти про стан підготовки та проведення літнього оздоровчого періоду 2017 року.

Був зібраний пакет документів, з якого були складені папки «Нормативні документи», «Безпека життєдіяльності під час літнього відпочинку», «Методичні рекомендації та планування роботи».

Всього за період з 01.06.по 21.06.2017 року у літньому дитячому пришкільному таборі охоплено відпочинком 60 дітей, тобто 49 % учнів школи, за рахунок коштів районного бюджету,

з них:

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (чол.) 4 у( % ) до їх к-ті 6,6%
Діти із малозабезпечених сімей (чол.) 9 у( % ) до їх к-ті 15%
Діти із багатодітних сімей (чол.) 20 у( % ) до їх к-ті 33,9%
Переможців предметних олімпіад, конкурсів 2 у( % ) до їх к-ті 3%
Діти, схильні до правопорушень 1 у( % ) до їх к-ті 1,6%

Особливу увагу при організації літнього відпочинку учнів було приділено оздоровленню дітей - пільгових категорій.

На період роботи дитячого оздоровчого табору робота шкільної їдальні була переведена на дворазовий режим харчування (сніданок, обід). Меню складено за рекомендаціями Новоукраїнської райСЕС. Були дотримані санітарно-гігієнічні, протиепідемічні вимоги, вимоги пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, правила внутрішнього трудового розпорядку пришкільного закладу. Було забезпечено суворе дотримання правил охорони праці, безпеки життєдіяльності, проводилося цільове інструктування учнів перед виходом за межі шкільної території.

Форми виховної діяльності були націлені на зміцнення та збереження здоров’я учнів, їх інтелектуальний та творчий розвиток, шанобливе ставлення до загальнолюдських цінностей, патріотичне виховання підростаючого покоління.

Скарг або травмувань працівників та учнів під час роботи дитячого закладу відпочинку не було.

Соціальний захист учнів

У 2016- 2017 навчальному році у Новоукраїнській ЗШ I-III ступенів №1 навчалося 135 учнів. У школі навчаються учні, які позбавлені батьківського піклування. Це: Петренко А.С. (8), Соболевський Д.О. (10), , Чалик Є.(9), Снєгур Б.(4). Вони знаходяться під соціальним супроводом. Постійно проводиться робота з опікунами, складаються акти обстеження умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На внутрішньому обліку з профілактики правопорушень стоять 5 учнів – це Шевчук Максим (7), Кутюк Назар (9), Таборовець Олександр (8), Сідельников Максим (8), Мала Юлія(9).

Класні керівники складають психолого-педагогічні характеристики на учнів, які схильні до правопорушень, знайомляться з умовами, в яких проживають діти, складають акти обстеження.

Постійно підтримується зв’язок з батьками, вони інформуються про успішність і поведінку дітей. Соціальний педагог та класні керівники постійно проводять з учнями девіантної поведінки індивідуальну роботу, роботу з профорієнтації. Ці учні залучаються до позаурочної виховної роботи, спортивних змагань. Проводяться різні виховні години з батьками учнів по попередженню шкідливих звичок, зустрічі з представниками правоохоронних органів, медичними працівниками.

У школі навчаються 40 дітей із малозабезпечених сімей, 3 дітей-інвалідів, 44 учнів з багатодітних сімей. Учні цих категорій мають документи, які підтверджують їх статус, з ними проводиться робота, складаються акти обстеження. Ці учні беруть участь у заходах для дітей пільгових категорій. У школі вчаться 44 дитини з неповних сімей.

Ведеться постійний контроль за відвідуванням учнями школи, який заслуховується на нарадах при директорові. В школі організовано ряд різних гуртків, до яких залучаються і учні, схильні до правопорушень. Класні керівники проводять виховні години, індивідуальні бесіди на тематику попередження правопорушень.

Усі учні пільгового контингенту відвідували гуртки на базі школи, з учнями молодших класів-групи продовженого дня, з кожним учнем проводив роботу соціальний педагог за індивідуальним планом.

Адміністрацією та працівниками школи надавалася допомога всім дітям пільгових категорій: діти були звільнені від різноманітних оплат, безкоштовно відвідували культурно-масові заходи.

У 2016-2017 навчальному році було організовано індивідуальне навчання (за станом здоров’я) відповідно до нормативних вимог для 3 учнів: (Кулик Р. (5 кл.), Костенко В. (4 клас), Борисенко Д.(1 клас).

Робота бібліотеки була направлена на задоволення читацьких потреб, удосконалення учбово-виховного процесу в школі, вихованню культури читання і бібліотечно-бібліографічної грамотності.

Аналіз роботи бібліотеки дозволяє зробити висновок, що проводиться робота по залученню учнів до читання: всі учні школи відвідують бібліотеку. Видача книг складає 2126 екземплярів.

З метою сприяння у роботі по вихованню в учнів бережливого ставлення до навчальної книги проводилися один раз на семестр рейд-перевірки підручників. Результати рейдів заносилася на «Екран збереження підручників».

Серед масових форм з виховання дбайливого ставлення до книги є такі форми, як конкурс ерудитів «Книжковий дивосвіт», турнір книголюбів «Книги читати – усе знати», інтелектуальна гра-змагання «Книги – ключ до знань».

Була проведена робота по пропаганді бібліотеки. З цією метою була проведена екскурсія в бібліотеку учнів 1 класу, бесіди про бібліотеку, про правила користування, про бережливе ставлення до книги. Для учнів в бібліотеці проводилися бібліотечні уроки: «Подорож в історію», «Історія створення книги», «Шлях сучасної книжки», «Про книгу і бібліотеку».

З метою виховання любові до рідного краю, почуття патріотизму, поваги до земляків проводився краєзнавчо-історичний виховний захід «Серцю краю дорогий». У бібліотеці є книжкові виставки «Мій край, моя земля», «Література рідного краю».

Здійснювалася інформаційна підтримка проведенню тижню правових знань, під час якого проводилися, такі заходи: експрес-вікторина «Правові вікторини», урок-роздум «Права в житті дитини». Ефективним щодо інформування школярів є організовані книжкові виставки: «Є право – значить є надія», «Правові знання – школярам та батькам», «Здоров’я дітей – здоров’я нації».

Для залучення учнів до читання, використовуються різні методи пропаганди літератури. Це урок-мандрівка «Країна казкова – країна книжкова», інтелектуальна гра «Таємниці шкільного ранця», інтелектуально-розважальна гра «Ваше слово, ерудити!», експрес-вікторина «Казковий калейдоскоп», літературна гра «Сторінками творів українських письменників».

Враховуючи вікову особливість читачів-учнів молодших класів, проводилися заходи у формі гри: гра-подорож «У країні Чомучляндії», гра-вікторина «Сторінками улюблених казок», свято-подорож «Чарівний світ казок», свято «Посвячення в читачі».

Для учнів 5-11 класів проводилися заходи: інтелектуальна філологічна гра «Подорож по країні Рідна мова», екологічна вікторина «Збережемо природу», урок-подорож «Цікавими стежинками «Країни міцного здоров’я», інтелектуальна гра «Подорож у світ професій».

З метою виховання почуття відповідальності за збереження природи в учнів. Бібліотекарем була проведено екологічне свято-подорож «Знайте, любіть і бережіть природу», гра-подорож «На гостину до звірят», турнір-конкурс «Квітка-семіцвітка».

Шкільна бібліотека свою роботу спрямовує на поглиблення знань читачів-школярів з історії культури, культурного розвитку українського народу, нації, людства. У бібліотеці є тематичні полички «З духовної скарбниці народу», «Народне мистецтво – наше вічне джерело», а також проводяться інтелектуальні ігри «Ми – українці», «Народ скаже, як зав’яже», усний журнал «Великий син великого народу».

Велику увагу в масовій роботі приділялося наочній популяризації книги і читання. З метою розкриття бібліотечного фонду, розвитку читацьких інтересів, самоосвіти учнів, у бібліотеці оформленні книжкові виставки: «Світе ясний, краю милий – моя Україна», «Подорожуємо в країну казок», «Козацькому роду нема переводу», «Книга. Сім’я. Дитина».

Організовувались книжкові виставки до знаменних дат: «До дня народження В. Сухомлинського», «Голодомор – 1933», «До дня народження Т. Шевченка», «30 вересня – Всесвітній день бібліотек», «Чорнобиль – наш біль і наш гріх».

Бібліотекарем і бібліотечним активом було оформлено стенд: «Довідкове бюро читача».

Для вироблення навиків самостійної роботи з книгою в бібліотеці оформлені пам’ятки:

«Як працювати з художньою книгою»;

«Як читати газету»;

«Як написати реферат»;

«Як працювати з підручником».

Протягом року бібліотека інформаційно забезпечувала всі аспекти навчально-виховного процесу освітнього закладу, сприяла вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадянського обов’язку, відкритої до інтелектуального, фізичного, творчого розвитку. Прагнула виховати в учнів інформаційну культуру, допомогти в підвищенні фахової майстерності – педагогам, популяризувала педагогічну літературу, надавала інформацію про неї батьківській громадськості.

Організація виховного процесу в 2017 - 2018 н.р.

Вересень
Найменування заходів Термін виконання Форма узагальнення
1 Свято Знань 1.09 Свято
2 Проведення Першого уроку: «Україна-єдина країна» 1.09 Запис в книзі контролю
3 Місячник знань Правил Дорожнього руху з 2.09 Наказ,план роботи
4 Корегування заходів реалізації державної програми „Діти України” І тижд Аналіз
5 Організація чергування вчителів та учнів по школі І тижд Графіки
6 Тиждень фізичної культури і здоров’я. Відкриття шкільної спартакіади. ІІІ тижд Аналіз
7 Нарада-практикум класних керівників щодо планування виховної роботи на І семестр. І тижд Протокол
8 Допомога органам учнівського самоврядування щодо планування роботи на І семестр. ІІІ тижд Рекомендації
9 Перевірка планів виховної роботи. І тижд Аналіз, рекомендації
10 Рейди по вивченню умов проживання важковиховуваних дітей, дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених, багатодітних, диструктивних сімей. Складання актів обстеження. ІІ тижд Акти обстеження
11 Створення наркопосту ІІІ тижд Наказ
12 Зустрічі з лікарями по профілактиці отруєнь грибами. ІІ тижд Виховні години
13 Створення ради профілактики правопорушень. ІІ тижд Наказ
14 Свято „Партизанськими стежками”, присвячене річниці партизанського руху. ІІІ тижд Свято
15 Старт роботи пошукових загонів та волонтерських груп. ІІІ тижд Протокол
16 Вибори органів учнівського самоврядування. До 15.09 Протокол
17 Закріплення шкільної території за класами І тижд Рекомендації,
Жовтень
1 Свято „Учитель – перед іменем твоїм”, присвячене Дню Вчителя. І тижд Свято
2 Уроки Мужності, присвячені Міжнародному Дню ветерана. 1.10 Запис в книзі контролю
3 Свято врожаю „Ходить Осінь по діброві”. ІІ тижд Свято
4 Свято „Козацькі розваги”, присвячене Дню українського козацтва. 14.10 Свято
5 Велике козацьке зібрання І тижд Свято
6 Підготовка до організації канікул. ІІ тижд Наказ
7 Випуск шкільної газети „Шкільний калейдо скоп ”. Газета
8 Вечір для старшокласників „Осінній бал”. ІІІ тижд Вечір
9 Зустріч з представниками правоохоронних органів. Протягом місяця Виховні години
10 Залучення учнів до роботи в шкільних гуртках, секціях. І тижд Виховні години
11 Створення інформаційного банку даних про зайнятість учні у позаурочний час. ІІ тижд Банк даних
12 Консультації для батьків, які мають труднощі щодо виховання дітей. ІV тижд Бесіди
13 Планування і організація осінніх канікул. ІV тижд Наказ
14 Бесіди по ТБ під час осінніх канікул. ІV тижд Запис в журналах
15 Святкування річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників: - уроки Мужності; - операція „Доброго ранку, ветеране!” Запис в книзі контролю
17 Стан гурткової роботи в школі. Наказ
18 Організація і проведення творчої лабораторії класних керівників. Протокол
19 Про охорону дитинства. Наказ
20 Розробка проекту „Земля моя – земля моїх батьків”. Наказ
Листопад
1 Організація і проведення м/о класних керівників. Протягом місяця Протокол
2 Школа самовиховання. Проведення класних годин: „Якого ти роду-племені” 5 клас, „Сам собі вихователь” 6 клас, „Як розмовляємо, так і навчаємось” 7 клас, „Із чаші мудрості відпий” 8 клас, „Ваш вибір: можу + хочу + треба” 9 клас, „Моральна саморегуляція” 10 клас, „Істина, свобода та відповідальність” 11 клас. ІІІ тижд Запис в книзі контролю
3 Організація канікул. ІІ тижд Наказ
4 Ефективність участі класних колективів у проведенні загально шкільних заходів ІІІ тижд Наказ
5 Ефективність участі класів у проведенні загально шкільних заходів. ІV тижд Наказ
6 Виховна система школи: проблеми, пошук, знахідки. ІV тижд Виступ на педраді
7 Проведення бесід з правової тематики „Ми проти злочинності та насильства”. ІV тижд Виховні години
8 Зміст та якість діяльності дитячих творчих організацій 4 тиж. Педрада протокол
Грудень
1 Підготовка до новорічних і різдвяних свят, канікул. І тижд Наказ
2 Підведення підсумків І туру. І тижд Наказ
3 Місячник оборонно-масової і спортивної роботи, присвячений річниці Збройних Сил України. І тижд Наказ
4 Тиждень права. Бесіди „Чи знаєш ти свої права”. з 08.12 Запис в книзі контролю
5 Гуманітарна акція „Чужої біди не буває”. 19.12
6 Організація проведення новорічних свят. ІІІ тижд Наказ
7 Підведення підсумків І етапу конкурсу „Кращий клас”. ІІІ тижд Наказ
8 Стан травматизму та нещасних випадків за І семестр ІІІ тиж. наказ
9 Організація і проведення зимових канікул. ІV тижд Наказ
10 Бесіди з ТБ під час зимових канікул. ІІІ тижд Рекомендації
Січень
1 Нарада-практикум класних керівників, щодо планування виховної роботи на ІІ семестр. І тижд Протокол
2 Тиждень безпеки руху. ІІ тижд Аналіз
3 Виконання плану на зимові канікули ІІ тижд Наказ
4 Свято української пісні ІІ тижд
5 Допомога органам учнівського самоврядування щодо планування роботи на ІІ семестр. ІІ тижд Рекомендації
6 Зимовий відпочинок, оздоровлення учнів. ІІ тижд Наказ
7 Організація творчих звітів гуртків, секцій „Чого ми навчились”. ІІІ тижд Аналіз
8 Аналіз та затвердження планів роботи класних керівників, керівників гуртків. ІІІ тижд Рекомендації
9 Випуск газети „Шкільний калейдоскоп” та бюлетеня „За здоровий спосіб життя”. ІІІ тижд
10 Виконання вимог Конвенції ООН „Про права дитини”. ІІІ тижд Наказ
11 Проведення творчих звітів класоводів 1-4 класів. ІV тижд Протокол
12 Виставка технічної творчості учнів. ІV тижд Аналіз
13 Проведення загальношкільного конкурсу юних пожежників” ІV тижд Наказ
14 Аналіз участі учнів в гуртках, секціях. ІV тижд Аналіз
15 Методичний семінар для класних керівників, огляд надходжень нової літератури та періодичної преси з питань виховної роботи. ІV тижд Протокол
16 Випуск методичного бюлетеня для класних керівників з організаційних питань. ІV тижд
17 Тиждень пожежної безпеки. ІV тижд Аналіз
18 Стан роботи класних батьківських комітетів ІV тижд Наказ
19 Організація і проведення м/о класних керівників. Протокол
20 Тиждень сприяння здорового способу життя. Аналіз
Лютий
1 Веселий ярмарок І тижд Свято
2 Анкетування вчителів, батьків, учнів щодо перспектив роботи школи в новому навчальному році, узагальнення пропозицій. І тижд Рекомендації
3 Проведення чергового опитування з профорієнтації учнів 9-11 класів. І тижд Рекомендації
4 Тиждень культури „Живемо з чистими думками”. ІІ тижд Аналіз
5 Планування святкування Дня 8 Березня. ІІІ тижд
6 Підготовка до святкування Дня народження Т.Г. Шевченка ІІІ тижд
7 Святкування Дня захисника Вітчизни.Змагання зі стрільби між учнями та батьками ІV тижд Запис в книзі контролю
8 Випуск чергового номера газети „Шкільний калейдоскоп” ІІІ тижд Газета
9 Засідання Ради профілактики правопорушень. ІІІ тижд Протокол
10 Звітування класних керівників про роботу з учнями, схильними до правопорушень, та роботу з сиротами, напівсиротами, дітьми з багатодітних сімей. ІV тижд Протокол
11 Консультації для батьків, які мають труднощі щодо виховання дітей. ІV тижд Рекомендації
Березень
1 Святкування 8 Березня. ІІ тижд Свято
2 Відвідування Шевченківських свят. ІІ тижд Запис в книзі контролю
3 Складання плану проведення Всеукраїнського тижня дитячої книги ІІ тижд Затвердження плану
4 Створення з учнями та батьківським комітетом 11 класу творчої групи з підготовки випускного вечора. ІІ тижд Протокол
5 Складання плану роботи на весняні канікули та забезпечення його виконання. І тижд Затвердження
6 Інструктування учнів щодо техніки безпеки та правил поведінки під час канікул. І тижд Рекомендації
7 Екологічна акція „Збережемо природу” ІІ тижд Рекомендації
8 Конкурс фолкльорних колективів ІV тижд Свято
9 Організація і проведення м/о класних керівників. ІІІ тижд Протокол
10 Звіти учителів щодо організації позакласної та гурткової роботи. ІІІ тижд Протокол
11 Опитування учнів та батьків для визначення переможців щорічного загальношкільного конкурсу „Кращий клас школи” серед вчителів та учнів. ІІІ тижд Аналіз
12 Організація роботи консультативного пункту для батьків, які мають труднощі у сімейному виховані. ІV тижд Рекомендації
13 Конкурс дитячої книги ІV тижд Наказ
Квітень
1 Профорієнтаційна робота в школі. І тижд Наказ
2 Звіряння списків підшефних ветеранів у мікрорайоні школи. ІІІ тижд Аналіз
3 Проведення загальношкільних конкурсів малюнків ІІІ тижд Аналіз
4 Відзначення Дня космонавтики ІІ тижд Свято
5 Тиждень психології ІІІ тижд Аналіз
6 Підготовка та проведення літньої оздоровчої кампанії ІІІ тижд Наказ
7 Аналіз діагностичних анкет, вивчення труднощів класних керівників, керівників гуртків, визначення форм та термінів методичної допомоги. ІІ тижд Рекомендації
8 Конкурс юних рятівників. ІІІ тижд Конкурс
9 Всесвітній День довкілля ІІІ тижд Аналіз
10 Проведення індивідуальних бесід з класними керівниками (щодо необхідної методичної допомоги) ІІІ тижд Рекомендації
11 Обговорення творчою групою пропозицій вчителів, батьків, учнів щодо перспектив роботи школи, визначення змісту позаурочної діяльності учнів, планування та визначення основних напрямів виховної роботи. ІІІ тижд Протокол
12 Робота творчих груп (планування позакласної роботи на наступний навчальний рік); анкетування учнів, батьків, класних керівників, узагальнення пропозицій. ІІІ тижд Протокол
13 Підготовка до святкування Дня Перемоги, Дня Матері, Дня родини. ІV тижд Рекомендації
14 День скорботи, присвячений Чорнобильській трагедії. ІV тижд лінійка
Травень
1 Організаційна, методична робота щодо святкування Дня Перемоги, Дня Матері, Дня родини. ІІ тижд Запис в книзі контролю
2 Операція „Доброго ранку, ветеране!” ІІ тижд Аналіз
3 Уроки Мужності. ІІ тижд Запис в книзі контролю
4 Проведення літньої оздоровчої кампанії І тиж. наказ
5 Складання сценарного плану проведення свята Останнього дзвоника. ІІІ тижд
6 Акція „Турбота” ІІІ тижд Аналіз
7 Підготовка плану роботи з учнями на літній період. ІІ тижд Наказ
8 Консультування батьків щодо організації літнього відпочинку. ІІІ тижд Рекомендації
9 Організація здачі класами підручників у бібліотеку. ІІІ тижд Рекомендації
10 Свято прощання з початковою школою. ІІІ тижд Свято
11 Свято „Останнього дзвоника” ІV тижд Свято
12 Складання планів проведення літніх канікул учнями, схильними до правопорушень, та учнями, які потребують особливого контролю школи. ІІІ тижд Затвердження плану
13 Нарада з класними керівниками щодо планування роботи на наступний рік; підбиття підсумків роботи творчих груп, проведення „круглих столів” з питань запобігання СНІДу, наркоманії, алкоголізму. ІІІ тижд Протокол
14 Творчі звіти гуртків „Чого ми навчилися” ІІІ тижд Запис в книзі контролю
15 Контроль за станом підготовки до випускного вечора. ІІІ тижд Аналіз
16 Вивчення планів стосовно працевлаштування випускників 9, 11 класів. ІІІ тижд Аналіз
17 Проведення заліку з правил поведінки на воді, у транспорті, на вулиці, під час поводження з отруйними, вибуховими та легкозаймистими речовинами, газом, колючими та ріжучими предметами. ІІІ тижд Аналіз
18 Випуск газети до свята Останнього дзвоника. ІІІ тижд
19 Заохочення батьківської громади за успіхи в сімейному вихованні, навчанні дітей, активну участь у житті класу та школи. ІІІ тижд Рекомендації
20 Організація і проведення м/о класних керівників. ІІІ тиж. Протокол
Червень
1 Робота пришкільного табору «Бригантина» Протягом місяця Аналіз, звіт
2 Робота трудових загонів старшокласників Протягом місяця Аналіз
3 Організація екскурсій, туристичних походів Протягом місяця Аналіз
4 Проведення акцій „Канікули”, „Діти вулиці”. Протягом місяця Аналіз, звіт
5 Проведення випускного вечора ІІІ тижд Свято

Організація виховного процесу в 2016 - 2017 навчальному році

Завдання та зміст діяльності Термін виконання Відповідальний Відмітка про виконання
1. День Знань. Свято Першого дзвоника Проведення Першого уроку « » 1.09 Педагог-організатор класні керівники
2. Організація чергування учнів по школі 1.09 Сидоренко Н.В.
3. Участь в проведенні загальношкільних робочих лінійок 1 раз на тиждень (понеділок) Педагог-організатор, учнівська рада
4. Проведення інформаційних 10-хвилинок – огляд подій тижня 2,4 вівторок місяця Класні керівники
5. Класні години, виховні та години спілкування кожного понеділка Класні керівники, актив класу, учнівська рада
6. Засідання МО класних керівників (за окремим планом) Вересень, грудень, березень,травень Колісник Л.В., Парута Н.В.
7. Організація роботи шкільних гуртків і секцій; 2-3 тиждень вересня Класні керівники, керівники гуртків
8. Проведення місячника знань Правил Дорожнього руху 01.09-30.09 Соціальний педагог, класні керівники
9. Нарада з класними керівниками щодо планування виховної роботи у класах 4 вересня Сидоренко Н.В
Колісник Л.В.
10. Організація роботи учнівського самоврядування, визначення основних напрямків роботи на 2015-2016 н.р. Вересень Педагог-організатор
11. Проведення акції “Хай серце не втрачає доброти” З 01 по 30.09. Педагог-організатор, соціальний педагог, класні керівники
12. Вибори до органів учнівського самоврядування у класах ІІ тиждень вересня Класні керівники
13. Вибори президента школи 21.09 Педагог-організатор, учнівська рада
14. Проведення акції «Подаруй бібліотеці книгу» З 01 по 30.09. Фесько С.М.
15. Участь у змаганнях присвяченому Всесвітньому Дню туризму. 27.09 Педагог-організатор
16. Організація роботи гуртків, клубів, секцій До 15.09 Керівники гуртків, секцій, клубів
17. Формування шкільної команди клубу інтелектуальних ігор . До 08.09 Сидоренко Н.В.
18. Проведення акції «Здорова родина – успішна країна» До грудня Класні керівники, класоводи
19. Поновити банк даних обдарованих, здібних дітей та дітей-лідерів. До 15.09 Класні керівники, Правник Р.А.
20. Провести заходи до Дня бібліотеки 30.09 Учнівська рада Фесько С.М.. Сидоренко Н.В.
21. Підготовка і проведення заходів до Дня вчителя: - святкова програма; - вітання вчителів-ветеранів 30.09 Педагог-організатор, класні керівники, учнівська рада
22. Участь у міському чемпіонаті з інтелектуальних ігор з 01.10 Педагог - організатор
23. Організація та проведення шкільного конкурсу «На кращий учнівський проект» 05.10 Педагог - організатор Класні керівники
24. Проведення тижня Права (за окремим планом) З 11.10 Свірщевська Л.І. Класні керівники
25. Тематична лінійка про права дитини 12.10 Педагог-організатор, класні керівники
26. Проведення загальношкільної учнівської конференції 16.10 Учнівська рада Сидоренко Н.В.
27. Участь у міському конкурсі з орігамі “Паперова країна” До 08.10 Сава Т.А.,Іванов І.В.
28. Участь в огляді музеїв при навчальних закладах До 20.10 Сидоренко Н.В.
29. Планування роботи на канікули До 22 жовтня Педагог-організатор, класні керівники
30. Прибирання шкільної території, проведення операції «Золоте листя» ІІІ-ІУ тиждень жовтня Класні керівники, учнівська рада
31. Участь у змаганнях з футболу Жовтень Вч.фіз.культури
32. Організувати походи по території рідного краю з метою збору матеріалів на маршрутах туристсько-краєзнавчих експедицій «Краса і біль України», «Любіть Україну вишневу свою» Жовтень Правник Р.А , Сидоренко Н.В
33. Проведення усного журналу «Скажемо курінню – НІ» І тиждень листопада Сидоренко Н.В.
34. Участь у шкільному конкурсі «Мова моя солов’їна»» Листопад Вчителі укр..мови класні керівники
35. Взяти участь у міському святі української писемності та мови. Тематична лінійка до Дня української писемності та мови 9.11 Вчителі української мови .
36. Взяти участь у міській акції «Скажемо курінню – НІ» З 24.11- 28.11 Сидоренко Н.В. Класні керівники
37. Проведення Тижденя знань з основ безпеки життєдіяльності З 03-07.11 Іванов І.В., Сидоренко Н.В
38. Організувати та провести конкурс на кращий твір «Хочеш зробити світ кращим – будь толерантним» Сидоренко Н.В., вч. етики
39. Участь у конкурсах «Права людини – уроки історії ХХ століття» Класні керівники
40. Навчання активу учнівського самоврядування. 11.11 Сидоренко Н.В.
41. Зустріч з лікарем « Про СНІД» 25.11 Стрембей Н.В.
42. Проведення заходів у рамках тижня «Пам'ять Голодомору» Тематична лінійка, присвячена Дню пам'яті з нагоди річниці Голодомору 1932-1933 р.р. в Україні. 10.11 – 14.11 23.11 Свірщевська Л.І. Класні керівники
43. Відзначення Дня Збройних Сил України Ігрова програма 06.12 Сидоренко Н.В. Вч.фізкультури
44. Сесія міської ради учнівських депутатів Листопад Сидоренко Н.В.
45. Участь у шкільному конкурсі «Новорічний подарунок», «Український сувенір» До 01.12 Сава Т.А.,Іванов І.В.
46. Участь у інформаційно-просвітницькій акції до всесвітнього дня толерантності з ВІЛ-позитивними людьми 01.12 Сидоренко Н.В. Класні керівники 7-11 кл
47. День боротьби зі СНІДом. Конкурс плакатів. 01.12 Сидоренко Н.В. Класні керівники
48. Проведення тижня «За здоровий спосіб життя» З 12.01 – 16.01 Іванов І.В., Сидоренко Н.В. Класні керівники
49. Участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» До 25.12 Вч.музики та обр.мист.
50. Підготовка та проведення Свята «Ніч на Святого Миколая» (1-5 кл.) 17.12 Класні керівники, педагог-організатор
51. Участь у міському етапі творчих дитячих робіт «Новорічна композиція» До 10.12. Класні керівники
52. Участь у міському етапі Всеукраїнської природоохоронної акції “Збережи ялинку” 20.12-28.12 Іванов І.В.
53. Формування плану роботи на зимових канікулах 20.12 – 24.12 Сидоренко Н.В. Класні керівники
54. Організувати виставку-конкурс дитячих робіт «Новорічний подарунок» До 27.12 Педагог-організатор, вч.труд.навч.
55. Проведення благодійної акції «Милосердя починається з власного дому» Грудень Сидоренко Н.В. Класні керівники
56. Взяти участь у міському конкурсі “Ялинкове диво” 25.12 Класні керівники .4-6 кл
57. Проведення тижня “Зустрічаємо Новий рік!” (за окремим планом) 17.12-24.12 Педагог-організатор класні керівники , учнівська рада
58. Привітання дітей-інвалідів з Новим Роком. Акція “Новий рік без самотності” 1.01-14.01 Педагог-організатор, класні керівники, учнівська рада
59. Заходи присвячені річниці визволенню міста від німецько-фашистських загарбників 17.03 Свірщевська Л.І.,
60. Участь у міському конкурсі дружин юних рятівників Січень Сидоренко Н.В. Гетьманенко Г.П.
61. Проведення заходів до Дня Соборності України «Діти єднають Україну». 20-22.01 Педагог-організатор, класні керівники
62. Підготовка та проведення вечора зустрічі випускників І тиждень лютого Класні керівники 10-х класів
63. Підведення підсумків роботи учнівського самоврядування за І семестр 13.01 Сидоренко Н.В.
64. Зустріч учнів школи з представниками правоохоронних органів та представниками ДАІ. Протягом канікул Стрембей Н.В., Сидоренко Н.В.
65. Проведення Усного журналу «Реквієм пам'яті Героям Крут» 29.01 Свірщевська Л.І., класні керівники
66. Святкове оформлення класних кімнат до Дня Святого Валентина 14.02 Сидоренко Н.В. Класні керівники
67. Участь у міському конкурсі виконавців дитячої естрадної пісні «Музичний сонях» 14.02 Сидоренко Н.В.
68. Тематична лінійка до річниці виведення військ з Афганістану 22.02 Свірщевська Л.І., Сидоренко Н.В.
69. Проведення тижня мужності та патріотизму присвячений Дню захисника Вітчизни 16-22.02 Педагог-організатор., класні керівники
70. Конкурс малюнків «Я – здорова особистість» (2-9 класи) 16.02 Іванов І.В. Класні керівники
71. Провести День рідної мови (за окремим планом) 21.02 Вчителі української мови
72. Провести спортивні змагання “Веселі естафети”, “Козацькі розваги” Протягом місяця Педагог-організатор учнівська рада
73. Сесія міської ради учнівських депутатів. Лютий Педагог-організатор
74. Участь у ІІ етапі міського конкурсу дружин юних рятівників (конкурс агітбригад) 02.03 Педагог-організатор, ЗДНВР
75. Проведення Шевченківських днів (за окремим планом) 1-9.03 Вчителі української мови
76. Участь у міському чемпіонаті з інтелектуальних ігор 1.03-20.03 Іванов І.В.
77. Підготовка та проведення святкового концерту з нагоди 8 Березня. 1-15.03 04.03 педагог-організатор
78. Участь у міському конкурсі-огляді «Екологічні стежки Кіровоградщини» 30.03 Ломака Л.В., Грінченко І.В.
79. Участь у виставці –конкурсі юних майстрів декоративно-вжиткового мистецтва “Краса руками молодих” 1.03-16.03 Сава Т.А.
80. Взяти участь у міському конкурсі «Учень року» Березень Класні керівники
81. Участь у міському святі “День зустрічі птахів” 30.03 Долгоєр Н.А.
82. Планування роботи на весняні канікули ІІІ тиждень березня Класні керівники , педагог-організатор
83. Проведення Тижня «Дитячого та юнацького читання». Акція «Подаруй бібліотеці книгу» Бібліотекар
84. Проведення святкової програми до Дня гумору 01.04 Педагог-організатор
85. Проведення акції «Озеленення країни – спадщина для майбутніх поколінь» 01-30.04 Педагог-організатор, Свірщевська А.І.
86. Участь у міських акціях в рамках Всеукраїнського тижня охорони навколишнього середовища: «День землі», «День довкілля», «До чистих джерел», «Чистий берег», «Діти – за гуманне ставлення до тварин» До 15.04. Класні керівники
87. Початок місячника екології «Охорона довкілля – справа спільна» 1-30.04Свірщевсбка А.І
88. Провести тиждень науки і техніки “Космічні фантазії” (за окремим планом) 10-14.04 Грінченко І.В.
89. Змагання з кульової стрільби серед збірних команд допризовної молоді Квітень Вч.фіз.культури
90. Участь у міському тижні дитячої фантазії Квітень Педагог-організатор
91. Участь у змаганнях з кульової стрільб серед збірних команд закладів освіти Квітень Вч.фіз.культури
92. Підготовка та участь у міському профорієнтаційному заході «Обери майбутнє» Правник Р.А.
93. Провести конкурс малюнків “Чорнобиль – 29 років поспіль” 16-26.04 Свірщевська Л.І.
94. Участь у міських змаганнях юних рятівників 24.04 Сидоренко Н.В., вч.фіз.культури
95. Участь у міському етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Зірниця» Вч.фіз.культури
96. Проведення лінійки-реквієму “Чорнобиль б’є на сполох” 26.04 Педагог-організатор
97. Підготовка та проведення Дня рятівника Квітень Вч.фіз.культури Класні керівники
98. Участь у міському етапі Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави» Квітень-травень Правник Р.А. Класні керівники
99. Проведення тижня “Пам’яттю завжди живі” до 70-річниці Перемоги (за окремим планом) з 01.05-09.05 Педагог-організатор, Свірщевська Л.І.
100. Провести свято “Мати – берегиня роду” з нагоди дня Матері 2 тиждень травня Класні керівники 5- 6-х кл. Педагог-організатор
101. Підсумкове засідання учнівського самоврядування 15.05 Педагог-організатор, учнівське самоврядування
102. Підведення підсумків акції «Живи, книго!» До 20.05 Фесько С.М.
103. Проведення організаційних заходів по створенню умов для функціонування пришкільних таборів денного перебування. До 31.05 Сидоренко Н.В.
104. Проведення Заходів по відзначенню Дня Європи. 20.05 Баран О.Й.
105. Підготовка та проведення свята Останнього дзвоника 25.05 Педагог-організатор, учнівська рада
106. Участь у міських заходах до Дня захисту дітей (за окремим планом) 1.06 Педагог-організатор, Класні керівники
107. Участь у міському конкурсі на кращий учнівський проект «Нова цивілізація» 04.06 Сидоренко Н.В.

Звіт про проведену роботу у 2015-2016 н.р.

Свято у школі починається з Дня знань, з урочистої лінійки перед школою, яка збирає після літа всіх своїх учнів і закликає веселим дзвоником у чисті, відремонтовані класи, які ще якось особливо незабутньо по-вересневому пахнуть фарбою. Це залишається в душі на все життя. І хоч не кожен урок запам’ятається дітям, а от гарне свято закарбується в пам’яті назавжди. І цей спомин грітиме серце, бо тоді було особливо радісно, хвилююче, особливо гарно…З привітаннями з нагоди Дня знань виступила директор школи Ломака Людмила Валеріївна. Вона побажала учням міцного здоров’я, успіхів у навчанні, щоб вони були дружніми, мужніми і палко любили свою Україну, свій рідний край, свою домівку, батьків.

З метою навчити дітей бачити красу рідного краю, познайомити їх з традиціями українського народу, формувати бережливе ставлення до результатів людської праці, виховувати риси дбайливого господаря та для вшанування великого земляка – педагога В.Сухомлинського в школі було проведено виставку «Дари осені». Усе багатство осені можна було побачити на виставці , де учні школи представили власні вироби з цьогорічного врожаю.

Щоб поринути в атмосферу минулого, проникнутись героїчним духом воїнів, віддати шану тим, хто боронив землі Кіровоградщини від ворога й загинув тут, для учнів було проведено виховні години до Дня визволення м.Новоукраїнки та України від німецько-фашистських загарбників.

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений 50 сесією Генеральної Асамблеї ООН, а в Україні також і День ветерана.В нашій школі також шанували людей похилого віку. Це - привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

Важливе місце у житті нашого закладу займає Тиждень козацької слави, а тому й до підготовки заходів підходила творчо - проведено ігрові сходинки «Ми роду козацького діти»

У школі були організовані тематичні виставки та лінійки до Дня Соборності України, місячника фізичної культури та спорту, тижня сім’ї. Створені стенди дитячої творчості. Організовані виставки тематичних дитячих малюнків.

25 грудня відбулися Новорічні ранки. Діти довго чекали цієї події - вивчили віршики та пісні, прийшли в найкращих святкових нарядах. На свято завітали казкові герої». Діти щиро кликали Діда Мороза і коли він прийшов, продемонстрували всі свої вміння, за що і були нагородження подарунками. Свята запам’яталися пригодами, цікавими розважальними конкурсами та новорічною дискотекою.

24 грудня учні старших класів підготували костюмоване дійство, казку «Новорічні пригоди Баби Яги». Із великим задоволенням все це дійство спостерігали батьки учнів, бабусі й дідусі, учні школи, вчителі. Всі активісти отримали солодкі подарунки.

Традиційно у закладі проходить вечір для старшокласників до Дня святого Валентина, у якому активно беруть участь учні 9 – 11 класів.

Початок березня знаменує свято усіх жінок – 8 Березня , а тому і наші учні активно готуються і вітають своїх мам , вчителів , однокласниць.

А квітень – традиційний час проведення Родинного свята , яке в 2016 році мало національно - патріотичний характер.

Свято Останнього дзвоника та Випускного вечора є найбільш хвилюючими для учнів та їх батьків , а тому готуються до них і учні , і вчителі , і батьки.

Формування ініціативної , здатної приймати рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через діяльність в органах учнівського самоврядування. Необхідною умовою розвитку учнівського самоврядування в школі є наявність єдиної мети, співробітництво вчителів і учнів. Успіху в роботі сприяє врахування організаційно-управлінських принципів: регулярна почергова змінність виборного активу; розширення реальних прав і повноважень органів самоврядування; доброзичлива вимога; конкретизація колективних творчих справ; створення умов для повного прояву і розвитку здібностей кожного члена колективу.

Діяльність учнівського самоврядування, на відміну від інших видів діяльності, має свою специфіку, яка проявляється у врахуванні не тільки вікових та організаторських можливостей вихованців, але й інтересів колективу чи будь-якого об'єднання.

Діяльність його скеровується на реалізацію вимог режиму роботи школи, організацію позакласної роботи, на розвиток творчої самодіяльності, реалізацію їхніх прав та обов’язків.

Учнівське самоврядування в школі має велике значення. Учні набувають передового досвіду самоорганізації та співпраці, у них формується життєва позиція та світогляд, основою якого є загальнолюдські цінності. Під час засідань шкільного парламенту (відповідно до плану) учні набувають навичок відстоювати власну думку, розвивається терпимість до різних ідей і точок зору, вміння слухати і чути, дивитись і бачити, спостерігати і аналізувати, систематизувати і робити правильні висновки.

Велику роль у роботі шкільного самоврядування відіграє методична допомога з боку педагогічного колективу, співдружність дітей і дорослих, батьків.

Діяльність органів учнівського самоврядування гімназії здійснюється за напрямами:

1. Організація свят, вечорів, дискотек та інших заходів

2. Участь в шкільних, міських та обласних конкурсах

3. Організація екскурсій

4. Випуск щомісячної стіннівки, проведення інформаційник лінійок

5. Участь у проведенні тематичних тижнів гімназії.

6. Участь у проектній діяльності.

7. Організація волонтерських акцій

8. Взаємодія з громадськими організаціями, громадськістю, батьківським колективом тощо.

Засідання органів учнівського самоврядування здійснювалися не менше одного разу на місяць у відповідності з тематикою засідань учнівського парламенту гімназії на 2015-2016 н.р.

Будь-яка нація будує державу, а держава розвиває націю. Найвища цінність нації - особистість, яка має високий духовний, інтелектуальний, освітній, культурний потенціал. Сьогодні країна розбудовує власну державу, відроджується історична пам'ять народу, мова, культура. Наша школа – є частиною великої української держави. А тому й прагнемо у своїй роботі використовувати саме ті форми та методи роботи , які дадуть найбільш високі результати – інтелектуально розвинену та духовно багату особистість

З 14 по 18 березня 2016 року у закладі проходить Тиждень річниці визволення Новоукраїнки від фашистських окупантів :

14.03

1. Загальношкільна лінійка «Пам`ятати , щоб не повторити» - відп. шкільний парламент

2. Виховні години відповідної тематики – відп. кл. керівники 1-11 класів

15.03

1. Конкурс малюнків «НІ! Війні» - відп. кл.керівники 1 – 4 класів

2. Конкурс плакатів «Мирного неба тобі, Новоукраїнко!» - відп. Сава Т.А.

3. Упорядкування могили загиблих льотчиків – відп. Сидоренко Н.В.

16.03

1. Проект «Вірші про війну» - відп. правник Р.А.

2. Упорядкування пам’ятного знаку підпільникам , які допомагали радистці Гроїцькій – відп. Сидоренко Н.В.

17.03

1. Виховна година для 7 – 8 класів «Вікопомний подвиг» - відп. бібліотекар БК№3 Орлова Л.В.

2. Перегляд кінофільму «В бій ідуть лише старі» - відп. шкільний парламент

3. Участь в ігрових сходинках(РЦДЮЦ)- відп. Кравчина Н.М.

18.03.

1. Родинне національно – патріотичне свято «Славімо край свій рідний»- відп. Сидоренко Н.В.

2. Висвітлення матеріалів та підсумків Тижня на сайті школи

З 01 по 05 лютого 2016 року у закладі проходитьТиждень безпеки життєдіяльності на тему "Здоров`я мати - вік біди не знати!" за таким планом:

п/п

Дата

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

1.

Понеділок

(01.02.16)

Відкриття проведення Тижня безпеки життєдіяльності на тему: «Здоров’я мати – вік біди не знати!». Загальношкільна лінійка. Оголошення плану роботи.

Бесіда з елементами

гри «Хочу бути

здоровим!»

Виховна година

«Будь здоровим»

Виховна година

«Будь здоровим змалку»

Інтерактивна гра

«Як не захворіти

на грип»

Перегляд презентації

«Ми за здоровий спосіб життя»

Вікторина

«Що треба робити , щоб бути

здоровим»

Виховна година

«Про шкідливі звички»

Анкетування учнів «Куріння»

Брейн – ринг «Моє здоров’я в моїх руках»

Виховний захід

«За молодість і майбуття !

За здоровий

спосіб життя»

Лекція «Небезпека комп’ютерних ігор»

2

Вівторок

(02.02.16)

Конкурс малюнків «Здоровий спосіб життя – це круто!» для учнів 1-6 класів.

Робота Міністерства інформації з метою просвітництва на тему «Небезпека від шкідливих звичок».

Ігрові сходинки «Здоров’я мати – вік біди не знати!»

3.

Середа

(03.02.16)

Показ документального фільму «Вплив шкідливих звичок на організм людини» для учнів 6-9 класів.

Брейн-ринг «Азбука здоров’я »

Виставка-огляд літератури «Здоровим бути модно!»

4.

Четвер

(04.02.16)

Вікторина від Ведмедика Бо

Конкурс фото-колажів «Бережи здоров’я змолоду!»

Конкурс віршів, казок, ребусів та загадок про здоровий спосіб життя

5

П’ятниця

(05.02.16)

Лінійка-закриття Тижня безпеки життєдіяльності на тему: «Здоров’я мати – вік біди не знати!!», нагородження переможців конкурсів.

Викладання матеріалів проведення Тижня безпеки життєдіяльності на шкільному сайті .

План роботи Новоукраїнської ЗШ № 1

на Тиждень профорієнтації

Понеділок , 25.01

1. Загальношкільна лінійка

2. Виховні години відповідної тематики

Вівторок,26.01

1. Міні – твір «Ким я мрію бути» для учнів 1-6 класів

2. Анкетування «Моя майбутня професія» учнів 8-11 класів

Середа, 27.01

1. Конкурс малюнків «У світі професій» для учнів 1 – 5 класів

2. Конкурс буклетів «Всі професії потрібні» для учнів 9 – 11 класів

Четвер , 28.01

1. Перегляд презентації «Професії» для учнів 1 - 4 класів

2. Диспут «Які професії є найактуальнішими на Кіровоградщині» для учнів 9-11 клас

П’ятниця,29.01

1. Підсумки конкурсів

2. Висвітлення матеріалів Тижня на сайті школи

План роботи Новоукраїнської ЗШ № 1

на Тиждень «Світ без насильства»

Понеділок , 18.01

1. Загальношкільна лінійка

2. Виховні години відповідної тематики

Вівторок,19.01

1. Конкурс малюнків «Я – проти насилля» для учнів 1-6 класів

/Files/images/nova_papka2/нсл.jpeg

/Files/images/nova_papka2/насляяя.jpeg

/Files/images/nova_papka2/насил.jpeg

/Files/images/nova_papka2/нас.jpeg

2. Анкетування «Насилля» учнів 5-8 класу

Середа, 20.01

1. Лекція «Що таке насилля?» для вихованців ГПД

2. Перегляд презентації «Насилля та його прояви» для учнів 8-11 класів

Четвер , 21.01

1. Конкурс стінгазет «Світ без насилля» 7-11 клас

2. Диспут «Насилля фізичне та моральне» 9-11 клас

П’ятниця,21.01

1. Підсумки конкурсів

2. Висвітлення матеріалів Тижня на сайті школи

З 11 по 15 січня 2016 року у закладі проходить Тиждень українознавства за таким планом :

Понеділок , 11.01

1.Загальношкільна лінійка

2. Виховні години відповідної тематики

Віторок, 12.01

1. Перегляд док.фільму "Традиції українців" для учнів 9-11 класів

2. Конкурс малюнків "Ми - українці" для учнів 1-5 класів

Середа, 13.01

1.Конкурс стінгазет "Наші звичаї та традиції" для учнів 6 - 8 класів

2. Конкурс буклетів "Код українців" для учнів 9 - 11 класів

Четвер, 14.01

1. Диспут "Чимнаша нація відрізняється від інших?"для учнів 8 - 10 класів

2. Інтернет - дослідження "Українці у світі" для учнів 11 класу

П`ятниця, 15.01

1.Підсумки конкурсів

2. Висвітлення матеріалів Тижня на сайті школи

У нашому закладі проходитимуть Новорічні ранки за таким графіком :

Четвер , 24.12.15

12.00-13.30 - 5-6 клас

14.00-15.30 - 7-8 клас

16.00-20.00 - 9-11 клас

П`ятниця , 25.12.15

08.30-09.30 - 1 клас

10.00-11.00 - 2 клас

11.30 - 12.30 - 3 клас

13.00-14.00 - 4 клас

З 7 по 11 грудня у закладі проходить Тиждень правознавства за таким планом :

Понеділок, 07.12.15

1. Загальношкільна лінійка. Оголошення плану роботи.

2. Виховні години відповідної тематики

Вівторок, 08.12.15

1. Правовий брейн – ринг для учнів 9 класу.

2. Міні – проект «Дійові особи у судочинстві»

Середа, 09.12.15

1. Зустріч з працівниками правоохоронних органів на тему «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»

Четвер , 10.12.15

1. Виставка малюнків «Минуле людства очима дітей»

2. Конкурс буклетів правової тематики

П’ятниця ,11.12.15

1. Вікторина «Історичний калейдоскоп» для учнів 5 -8 класів

З 30 листопада по 4 грудня в закладі проходить Тиждень протидії розповсюдженню ВІЛ/СНІД за таким планом :

Понеділок , 30.11

1.Загальношкільна лінійка . Оголошення плану роботи щколи

2.Виховні години відповідної тематики.

Вівторок, 01.12

1.Виготовлення буклетів «ВІЛ/СНІД – стосується кожного!» - 9-11 класи

2.Перегляд рекламних відеороликів відповідної тематики – 5-7 класи

Середа, 02.12

1. Конкурс рекламних плакатів «Не дамо СНІДу жодного шансу» - 5 – 11 класи

2. Конкурс малюнків «Убережи себе» - 1-4 класи

Четвер , 03.12

1.Перегляд та коментування презентацій «ВІЛ/СНІД»- 7-9 класи

2.Перегляд та обговорення фільму «У лещатах самотності» - 10-11 класи

П’ятниця, 04.12

1.Підведення підсумків Тижня. Нагородження переможців конкурсів.

2.Висвітлення метеріалів Тижня на сайті школи.

З 16 по 20 листопада у закладі проходить Тиждень вшанування пам`яті жертв Голодомору та політичних репресій за таким планом :

Понеділок , 16.11.

 1. Оголошення плану роботи- пед. – орг. Сидоренко Н.В.
 2. Виховні бесіди відповідної тематики – кл.керівники 1-11 класів

Вівторок , 17.11

 1. Виставка літератури «Голодомор і історії України» - бібліотекар
 2. Перегляд презентації «Голодомор : причини , наслідки» - шкільний парламент

Середа , 18.11

 1. Випуск стінгазети «Голодомор 1933»– шкільний парламент

2. Перегляд документально фільму «Голод 33» - шкільний парламент

Четвер , 19.11

 1. Загальношкільна акція «Свічка пам’яті» - шкільний парламент

П'ятниця , 20.11

1. Виховний захід «Схилімо голови» - Свірщевська Л.І. , Сидоренко Н.В.

З 09 по 13 листопада у школі проходив Тиждень безпеки життєдіяльності на тему "Вогонь - наш друг , та не завжди! Чекати можна і біди" за таким планом:

№ п/п Клас Дата 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1. Понеділок (09.11.15) Відкриття Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему «Вогонь – наш друг, та не завжди! Чекати можна і біди». Загальношкільна лінійка. Оголошення плану роботи.
2. Вівторок (10.11.15)
Виставка-огляд спеціальної літератури «Вогонь-друг, вогонь-ворог»
Показ мультфільмів «Фокс і Трот поспішають на допомогу. Пожежа_ Серія 4» та «Пожежа» Бліц – турнір «Все про пожежну безпеку»
3. Середа (11.11.15) Вікторина «Правила поведінки під час пожежі» Показ документального фільму «Пожежники» та «101 – служба порятунку»
4. Четвер (12.11.15) Конкурс малюнків «Вогонь не іграшка» Конкурс буклетів на тему «А ти знаєш правила пожежної безпеки?»
Конкурс віршів, казок, ребусів та загадок про пожежну безпеку
5. П’ятниця (13.11.15) Виступ агітбригади юних пожежників-рятівників «13 клас» на тему «Не жартуй з вогнем!»
Лінійка-закриття Тижня знань безпеки життєдіяльності на , нагородження переможців конкурсів.
Викладання матеріалів проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності на шкільному сайті

З 05 по 16 жовтня у закладі проходила Декада козацької слави за таким планом :

1. Спортивні змагання для учнів 1 - 11 класів , відповідно віковим категоріям "Козак - звання горде!"

2. Ігрові сходинки для учнів 5 - 11 класів "Козацькому роду нема переводу"

3. Виховний захід для учнів 1 - 6 класів "Козацька слава України"

4. Захід - зустріч у районній бібліотеці для учнів 9 - 11 класів "Наша слава"

5. Участь у святковому концерті до Дня захисника України.

/Files/photogallery/732/Изображение 102.jpg

З 21 вересня по 02 жовтня у закладі проходить декада В.О.Сухомлинського за таким планом :

День Назва заходу Клас Відповідальний
ПОНЕДІЛОК 1.Лінійка «Вклонімося пам’яті вчителя – земляка В.Сухомлинського» 1-11 Сидоренко Н.В., педагог-організатор
2.Години спілкування “Подорож до світу маленьких казок В.О.Сухомлинського» 1-4 Класні керівники
ВІВТОРОК 1.Презентація книги В.Сухомлинського «Вічна тополя» 7-11 учителі-філологи
2.Доброта – це краса людської душі (читання творів В.О.Сухомлинського) 1-11 Класні керівники
СЕРЕДА 1. Виставка “Наш досвід в реалізації педагогічних ідей В.О.Сухомлинського - Долгоєр Н.А., заступник директора з навчально-виховної роботи
2. Випуск методичного бюлетеня. - Долгоєр Н.А., заступник директора з навчально-виховної роботи
3. Тематична виставка у шкільній бібліотеці - Фесько С.М., шкільний бібліотекар
ЧЕТВЕР 1.Провести уроки В.О.Сухомлинського 5 -11 Учителі, класні керівники
2.Виконання презентацій для проекту «Сухомлинський. Людина. Учитель. Солдат» 8-11 Сидоренко Н.В. педагог-організатор
П'ЯТНИЦЯ 1.Екскурсія-подорож по країні Казкарія разом з В.О.Сухомлинським 1-4 Оберемська Н.В. , вихователь ГПД
2. Випуск книги – розкладки “Золоті розсипи педагогічних ідей В.О.Сухомлинського в практиці роботи школи” - Долгоєр Н.А., заступник директора з навчально-виховної роботи
День Назва заходу Клас Відповідальний
ПОНЕДІЛОК 1.Лінійка-реквієм «Сухомлинський. Людина. Учитель. Солдат» 1-11 Сидоренко Н.В., педагог-організатор
2.Години спілкування “У невмілого руки не болять!» 1-4 Класні керівники
ВІВТОРОК 1.Перегляд презентацій про В.Сухомлинського 8-11 Сидоренко Н.В., педагог-організатор
2.Виставка малюнків за творами В.О.Сухомлинського 1-7 Класні керівники
СЕРЕДА 1. Виставка “Осінньої природи дари чарівні» 1-11 Класні керівники
2. Літературний урок на тему: «Василь Сухомлинський – красиве і горде ім'я» 8-11 Сидоренко Н.В. , Колісник Л.В. , Правник Р.А.
ЧЕТВЕР 1.Виставка колажів «Світ моїх мрій» 5 -11 Учителі, класні керівники
П'ЯТНИЦЯ 1.КТС «Дзеркало настрою» 1-4 Оберемська Н.В. , вихователь ГПД
2. Висвітлення підсумків декади на сайті школи - Долгоєр Н.А., заступник директора з навчально-виховної роботи

З 14 по 18 вересня проходив Тиждень безпеки життєдіяльності на тему : "Коли вирушаєш у путь - завжди обережним бкдь!" за таким планом :

№ п/п Дата 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1. Понеділок (14.09.15) Відкриття проведення Тижня безпеки життєдіяльності на тему: «Коли вирушаєш у путь – завжди обережним будь!». Загальношкільна лінійка. Оголошення плану роботи.
2. Вівторок (15.09.15) Конкурс малюнків «Твій друг – безпечний рух» для учнів 1-5 класів. Робота Міністерства Милосердя з метою просвітництва на тему «Безпека руху залежить від кожного з нас».
3. Середа (16.09.15) Показ документального фільму «Найчисленніші причини аварій – недбалість пішоходів» для учнів 6-9 класів. Брейн-ринг «Азбука безпечного руху»
Виставка-огляд літератури «Правила безпеки на дорозі»
4. Четвер (17.09.15) Вікторина від Світлофора Моргайлика Конкурс фото-колажів «Пішоходи – порушники»
Конкурс віршів, казок, ребусів та загадок про вуличний рух
5 П’ятниця (18.09.15) Лінійка-закриття Тижня безпеки життєдіяльності на тему: «Коли вирушаєш у путь – завжди обережним будь!», нагородження переможців конкурсів.
Викладання матеріалів проведення Тижня безпеки життєдіяльності на шкільному сайті .

2015-2016 навчальний рік

З 24 по 27 лютого у школі проходить Тиждень самоврядування за таким планом :

№ п/ п Дата 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1. Понеділок (23.02.15) Відкриття проведення Тижня самоврядування. Загальношкільна лінійка. Оголошення плану роботи.
2. Вівторок (24.02.15) Створення фотоколажу "Розважатися ми вміємо!" міністерство культури
Проведення "веселих перерв", міністерство "Милосердя" Пошукова робота: «Шляхи підвищення ефективності роботи шкільного парламенту» міністерство внутр..справ
3. Середа (25.02.15) Опитування "Чи задоволені ви роботою нашого парламенту"міністерство освіти Створення презентації "Наш шкільний парламент" , президент та секретар
Акція «Іграшка" для дітей - біженців із зони АТО, міністерство праці та фінансів
4. Четвер (26.02.15) День інтелектуальних ігор , міністерство освіти
5. П’ятниця (27.02.15) Звіти міністерств про свою роботу
Підбиття підсумків тижня самоврядування.
Викладання матеріалів проведення Тижня самоврядування на сайт школи.

З 16 по 20 лютого у закладі проходить Тиждень мужності та патріотизму за таким планом:

№ п/ п Дата 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1. Понеділок (19.01.15) Відкриття проведення Тижня мужності і патріотизму. Загальношкільна лінійка. Оголошення плану роботи.
Урок мужності: «Зростаємо патріотами
2. Вівторок (20.01.15) Тематична виставка: «Відлуння Афганських гір»
Проведення спортивних заходів, присвячених ушануванню пам'яті загиблих учасників бойових дій на території інших держав Пошукова робота: «Пісні про Афганістан»
3. Середа (21.01.15) Перегляд матеріалу : «Дорогами Афганістану» (презентація) Проведення круглого столу «Зустріч поколінь» спільно з районним об'єднанням ветеранів-афганців
Акція «Лист ветерану»: вітальні листи учасникам бойових дій на території інших держав з нагоди 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан
4. Четвер (22.01.15) Зустріч з воїнами-інтернаціоналістами: «Афганістан – наш біль і сум в душі» (спогади про минуле)
Створення архівно-документальної виставки, присвяченої бойовим діям у Республіці Афганістан та на території інших держав
5. П’ятниця (23.01.15) Перегляд док.фільму «Афган» (Сергія Кондрашова)
Підбиття підсумків тижня мужності і патріотизму. Нагородження учасників.
Викладання матеріалів проведення Тижня мужності і патріотизму на сайт школи.

З 09 по 13 лютого у школі проходив Тиждень "Коханням дорожити вмійте" за таким планом :

№ п/п Дата 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1. Понеділок (09.02.15) Відкриття проведення Тижня Кохання: «Коханням дорожити вмійте». Загальношкільна лінійка. Оголошення плану роботи.
2. Вівторок (10.02.15) Виставка малюнків «Коханню кожен вік підвладний» Конкурс стінгазет до Дня Святого Валентина»
Встановлення скриньки для «валентинок»
3. Середа (11.02.15) Написання листівки коханій людині
Конкурс-розвага «З'єднаймо дві половинки»
4. Четвер (12.02.15) Конкурс «Валентинка» своїми руками» Виготовлення тематичних прикрас та підписання сердечок для шкільного вечора
5. П’ятниця (13.02.15) Підведення підсумків Тижня Кохання
Вечір Закоханих (конкурсна програма)
Викладання матеріалів проведення Тижня Кохання на сайті школи

З 02 по 06 лютого 2015 року у школі проходив Тиждень "Світ без насилля" за таким планом :

План – сітка

проведення Тижня «Світ без насильства»

№ п/п Дата 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1. Понеділок (02.02.15) Відкриття проведення Тижня «Світ без насильства». Загальношкільна лінійка. Оголошення плану роботи.
2. Вівторок (03.02.15) Виставка спеціальної літератури
Створення карти України : «Україна за мир! Ми – проти насильства»
3. Середа (04.02.15) Консультація для учнів «Насильство в сім'ї»
Випуск інформаційних буклетів : «Як запобігти насильству» Зустріч з правоохоронцями:«Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх»
4. Четвер (05.02.15) Засідання круглого столу: «Ми - проти насильства»
Анкетування батьків «Життя дитини в родині» Анкетування учнів «Хочеш змінити світ – почни з себе»
5. П’ятниця (06.02.15) Підведення підсумків тижня : «Світ без насильства»
Перегляд фільму «Жити по законам людського спілкування»
Викладання матеріалів проведення Тижня «Світ без насильства» на сайті школи

З 26 по 30 січня 2015 року у закладі проходив Тиждень профорієнтації за таким планом :

План – сітка

проведення Тижня профорієнтації

№ п/п Дата 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1. Понеділок (26.01.15) Відкриття проведення Тижня профорієнтації. Загальношкільна лінійка. Оголошення плану роботи.
2. Вівторок (27.01.15) Виставка-огляд спеціальної літератури
Галерея висловів про професії та працю
3. Середа (28.01.15) Написання твору «Як я уявляю свою професію»
Малюнкова діагностика: «У дитинстві я мріяв…», «Я через 10 років», «Мій вибір професії»
4. Четвер (29.01.15) Корекційно- розвивальне заняття «Розвиток профорієнтаційних знань старшокласників»
Анкетування «Мій вибір професії»
5. П’ятниця (30.01.15) Підведення підсумків тижня профорієнтації
ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ПРОСВІТА «Медичні протипоказання при виборі професії»
Викладання матеріалів проведення Тижня профорієнтації на сайті школи

З 19 по 23 січня у закладі проходив Тиждень народознавства за таким планом :

План – сітка

проведення Тижня українознавства

№ п/п Дата 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1. Понеділок (19.01.15) Відкриття проведення Тижня Загальношкільна лінійка. Оголошення плану роботи.
2. Вівторок (20.01.15) Виставка літератури
Конкурс малюнків «Зима – чарівниця» «Український Вертеп» (складання та розучування сценарію)
3. Середа (21.01.15) Перегляд мультфільму «Уроки тітоньки Сови»(« Весела новорічна подорож») Показ документального фільму про різдвяні свята
Тест-опитування: «Сімейні традиції святкування зимових свят» Вікторина «Чи знаєш ти свій рідний край?»
4. Четвер (22.01.15) Конкурс знавців української кухні під час новорічних свят Випуск стінгазети «Зимові звичаї та традиції»
Конкурс колядок, щедрівок та новорічних віншувань
5. П’ятниця (23.01.15) Виступ агітбригади у підсумку тижня українознавства : «Український Вертеп»
Лінійка-закриття Тижня народознавства, нагородження переможців конкурсів.
Викладання матеріалів проведення Тижня народознавства на сайті школи

З 24 по 28 листопада 2014 року у школі проходит Тиждень здорового способу життя на тему "Ми живемо в світі де є ВІЛ" за таким планом :

Понеділок , 24.11

1. Інформаційна лінійка «Що треба знати про ВІЛ» - відп. Сидоренко Н.В.

2. Виховні години відповідної тематики – відп. кл.керівники 1-11 класу

Вівторок , 25.11

1. Виготовлення інформаційного збірника «Життя людини – безцінний дар. Не дай СНІДу жодного шансу» - відп. шкільний парламент.

2. Бесіда «Убережи себе від ВІЛ»для учнів 8 – 11 келасів - відп.Оберемська Н.В.

Середа , 26.11

1. Перегляд презентації «1грудня – всесвітній день боротьби зі СНІДом» для учнів 5 – 7 класів - відп. Сидоренко Н.В.

2. Круглий стіл «Будь милосердним (толерантне ставлення до людей з ВІЛ)»для учнів 6-9 класів – Іванов І.В.

Четвер , 27.11

1. Перегляд відеороликів з подальшим обговоренням «Обережно ! ВІЛ» - для учнів 7-9 класів – відп.Оберемська Н.В.

2. Практичне заняття «»Правила безпечного спілкування з ВІЛ – інфікованим» для учнів 9-11 класів – відп. Іванов І.В.

П’ятниця , 28.11

1. Тренінгове заняття «Небезпека ранніх статевих стосунків» для учнів 7 – 9 класів відп. Сидоренко Н.В.

2. Анкетування учнів 7 – 11 класів – відп. Оберемська Н.В.

З 10 по 14 листопада 2014 року у школі проходить Тиждень безпеки життєдіяльності "Вогнище - це романтично , проте дуже небезпечно" за таким планом :

Клас Захід Дата Відповідальний Примітка
1 1 Виховний захід «Вогонь – друг , вогонь – ворог!» 10.11 Кл.кер.
2 Бесіда«Гратися з вогнем – гратися з життям» 10.11 Кл.кер
3 Бесіда – розповідь «Правила поведінки у випадку пожежі» 10.11 Кл.кер
1-11 Загальношкільна лінійка «Будь обережним з вогнем» 10.11 Вчитель ОБЖ Іванов І.В.
2 3 -4 Конкурс малюнку «Небезпека від вогню» 11.11 Кл.кер.
4 Урок «Хай дитина знає кожна – жартувать з вогнем не можна» 11.11 Кл.кер.
3 5 Практичне заняття «Обережно – вогонь!» 12.11 Кл.кер
6 Тренінгове заняття «Не жартуй з вогнем» 12.11 Кл.кер.
7 Година спілкування «Маленька іскорка – велике горе» 12.11 Кл.кер.
5-7 Вікторина «Будь обережним з вогнем» 12.11 Пед..- орг..
4 8 Ток - знання «Хай вогонь в серцях палає , а пожеж хай не буває» 13.11 Кл.кер.
9 Прес-конференція «Безпека щоденного життя» 13.11 Кл.кер.
10 Практикум «Евакуація у випадку пожежі» 13.11 Кл.кер.
9-11 Виготовлення буклетів «Дії у надзвичайних ситуаціях» 13.11 Пед..- орг..
5 11 Виховна година «Вогонь - друг чи ворог?» 14.11 Кл.кер.
7-9 Анкетування «Дії людини у випадку пожежі» 14.11 Пед.. – орг..
З 3 по 7 листопада в школі проходить Тиждень відзначення пам`яті жертв Голодомору та політичних репресій за таким планом :

Понеділок , 03.11.

 1. Загальношкільна лінійка «Навічно у наших серцях»
 2. Виховні бесіди відповідної тематики – кл.керівники 1-11 класів

Вівторок ,04.11

 1. Виставка літератури «Жах і сльози у очах» - бібліотекар
 2. Усний журнал «Із спогадів очевидців»

Середа , 05.11

 1. Випуск стінгазети «Голодомор 1933»– шкільний парламент

2. Виготовлення інформаційного вісника «Голоси забутих» - шкільний парламент

Четвер , 06.11

 1. Перегляд документального фільму про Голодомор - шкільний парламент

П'ятниця , 07.11

1. Виховний захід «Свічка пам'яті» - Свірщевська Л.І. , Сидоренко Н.В.

З 27 по 31 жлвтня проходив Тиждень визволенн України від фашистської окупації за таким планом :

Понеділок , 20.10.

 1. Виступ Свірщевської Л.І. на загальношкільній лінійці .
 2. Виготовлення інформаційного вісника про визволення України від німецько – фашистських загарбників – шкільний парламент
 3. Виховні бесіди відповідної тематики – кл.керівники 1-11 класів

Вівторок ,21.10

 1. Конкурс малюнків «Діти України- за МИР!» - кл.кер.1-6 класів
 2. Перегляд кінофільму «В бій ідуть лише старі» для учнів 6 – 8 класів – шкільний парламент

Середа , 21.10

 1. Конкурс стінгазет «Ми не хочемо війни!» - кл.кер.7 – 11 класів
 2. Перегляд кінофільму «Ати – бати , йшли солдати» для учнів 9 – 11 класу – шкільний парламент

Четвер , 22.10

 1. Конкурс читців віршів про війну для учнів 5 – 11 класів – педагог - організатор
 2. Інсценізація воєнної пісні для учнів 8 – 11 класів – педагог - організатор вчитель музики

П'ятниця , 23.10

 1. Калейдоскоп воєнних пісень для учнів 1-7 класів – вчитель музики
 2. Підсумки проведення Тижня – шкільний парламент

/Files/images/DSCN7166.jpg

/Files/images/DSCN7184.jpg

З 13.10 по 17.10 проходив Тиждень правових знань , в ході якого було проведено виховні бесіди відповідної тематики , випуск стінгазети "Права людини" , правова вікторина для учнів 9 - 11 класів

/Files/images/DSCN7178.jpg

/Files/images/DSCN6655.jpg

З 15 по 19 вересня проходив Тиждень фізкультури та спорту за таким планом :

Понеділок , 15.09

 1. Олімпійський урок (для учнів 5 , 9 , 10) – Сівак Д.О
 2. Естафети «Веселі старти» для учнів 2 – 4 класів – Мурмуєнко Л.І.
 3. Змагання з міні – футболу (10-11) - Сівак Д.О

Вівторок , 16.09

 1. Виставка малюнків «Спортивна веселка». Участь приймають учні 1-6 класів – пед..- орг..
 2. Інформаційні години про походження олімпійських ігор для учнів 1-4 класів (міністерство культури та дозвілля)
 3. Змагання з міні – футболу (9-10) - Сівак Д.О

Середа , 17.09

 1. Випуск стінгазети «Спорт у моєму житті» (міністерство інформації)
 2. Спортивний брейн – ринг для учнів 7 – 9 класів - пед. – орг.
 3. Змагання з міні – футболу (9-11) - Сівак Д.О

Четвер , 18.09

 1. Спортивний водограй для учнів 1, 3 класів – Мурмуєнко Л.І.
 2. Естафети для учнів 5 – 7 класів - Сівак Д.О
 3. Рухливі перерви для учнів 1 – 4 класів (міністерство «Милосердя»)

П'ятниця , 19.09

 1. Змагання з шашок для учнів 6-8 класів - Сівак Д.О
 2. Змагання з шахів для учнів 9 – 11 класів - Сівак Д.О
 3. Підведення підсумків тижня - ЗДВР
З 08 по 12 вересня проходив Тиждень знань Правил дорожнього руху "Руху правила єдині - поважати їх повинні" за таким планом :
Клас Захід Дата Відповідальний Примітка
1 1 Виховна гра «Безпечна дорога до школи» 08.09 Кл.кер.
2 Бесіда«Знай і виконуй правила дорожнього руху» 08.09 Кл.кер
3 Бесіда – розповідь «Правила безпеки на дорозі» 08.09 Кл.кер
1-11 Загальношкільна лінійка «Правила руху єдині – поважати їх повинні»( виступ агітбригади) 08.09 ЗДВР
2 3 Бесіда – розповідь «Правила безпеки на дорозі» Кл.кер.
4 Виховний захід «Безпека на дорозі залежить від кожного» Кл.кер.
3 5 Практичне заняття «Я – учасниу вуличного руху Кл.кер
6 Круглий стіл «Як попередити ДТП» Кл.кер.
7 Інформаційа година «Чому важливо всім знати правила дорожнього руху» Кл.кер.
9-11 Брейн – ринг «Дорожні знаки» Пед..- орг..
4 8 Виховна година «Правила дорожнього руху – правила життя» Кл.кер.
9 Урок – подорож «Місця нашої планети , де відбулися екологічні катастрофи» Кл.кер.
10 Вікторина з елементами бесіди «Життя – це наш безцінний скарб . Тож не залиш його без барв» Кл.кер.
5-7 Вікторина«Дорожні знаки та їх значення» Пед..- орг..
5 11 Виховний захід «Будь обережним на дорозі Кл.кер.
1-11 Виставка малюнків«Знаю правила дорожнього руху» та плакатів «Безпека на дорозі» Пед.. – орг..

2014-2015 навчальний рік

Виховна робота у закладі у 2014-2015 навчальному році проходитиме за такими тематичними тижнями :

№ п/п Тижні Дата
Вересень «Ціннісне ставлення до праці» Місячник «Увага!Діти на дорозі»
1. Тиждень знань «Україна-єдина країна» 01.09-05.09
2. Тиждень знань Правил Дорожнього руху: «Руху правила єдині – поважати їх повинні» 08.09-12.09
3. Тиждень фізкультури і спорту 15.09-19.09
4. Декада «Вінок Василю Сухомлинському» 22.09-03.10
Жовтень «Ціннісне ставлення до Батьківщини»
1. Тиждень козацької слави 06.10-10.10
2. Тиждень правових знань 13.10-17.10
3. Тиждень Пам'яті до річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. 20.10-24.10
Канікули (за окремим планом) 27.10-02.11
Листопад «Ціннісне ставлення до себе»
1. Тиждень пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій «Голодомор 1932-1933рр. в Україні» 03.11-07.11
2. Тиждень безпеки життєдіяльності: «Вогнище – це романтично, проте дуже небезпечно» 10.11-14.11
3. Тиждень української писемності 17.11-21.11
4. Тиждень здорового способу життя «Ми живемо в світі, де є ВІЛ»» 24.11-28.11
Грудень «Ціннісне ставлення до родини, людей»
1. Тиждень Збройних Сил України 01.12-05.12
2. Тиждень творчого розвитку особистості 08.12-12.12
3. Тиждень народознавства 15.12-19.12
4. Новорічні свята 22.12-26.12
Тематичні тижні на 2014-2015 навчальний рік Січень «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва»
1. Тиждень самоврядування в школі 12.01-16.01
2. Тиждень сприяння здоровому способу життя та БЖД: «Здоровий спосіб життя – це модно!» 19.01-23.01
3. Тиждень профорієнтації 26.01-30.01
Лютий «Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей»
1. Тиждень «Світ без насильства» 02.02-06.02
2. Тиждень кохання 09.02-13.02
3. Тиждень рідної мови 16.02-20.02
4. Тиждень Захисника Вітчизни 23.02-27.02
Березень «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва»
1. Тиждень матері «Найдорожча на Землі» Шевченківський тиждень 02.03-06.03
2. Тиждень пам’яті визволителям м.Новоукраїнки 09.03-13.03
3. Тиждень дитячої та юнацької книги 16.03-20.03
Канікули (за окремим планом) 23.03-27.03
Квітень «Ціннісне ставлення до природи»
Місячник екологічного виховання 30.03-24.04
1. Тиждень дитячої фантазії 30.03.-03.04
2. Тиждень знань безпеки життєдіяльності в рамках якого проводиться День Цивільної Оборони: «Ми всі господарі природи, тож збережемо її вроду» 06.04-10.04
3. Екологічний тиждень. День Землі 13.04-17.04
4. Тиждень «Мужність і біль Чорнобиля» 20.04-24.04
Травень «Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей»
1. Тиждень патріотичного виховання 04.05-08.05
2. Тиждень правового виховання 12.05-15.05
3. Тиждень ЄС в школі 18.05-22.05
4. Свято останнього дзвоника 25.05-29.05

2013-2014 навчальний рік

З 20 по 24 січня 2013 року у закладі проходив Тиждень Учнівського Самоврядування .

У ході Тижня були організовані розваги на перервах для учнів 1-4 класів , конкурс "Буріме" на шкільну тематику , презентація шкільних творчих колективів , вікторина "У світі казки", конкурс "Імідж школяра" .

Підсумком Тижня стала розважальна програма "Школа має таланти" , де учнівські колективи проявили свої здібності та таланти .

Минулий тиждень показав , як шкільні міністерстова та , зокрема , президент шкільного парламенту уміють злагоджено працювати та організовувати життя школи .

З 28 по 31 січня 2014 року у школі проходив Тиждень професійної орієнтації учнів , у ході якого було проведено анкетування учнів 5 - 11 класів "Як я уявляю свою майбутню професію" , учні 7 - 11 класів писали твір - роздум "Мій вибір професії" , учні 1- 11 класів створили галерею висловів про працю , було проведено анкетування батьків учнів 9 класу . Анкетування учнів показало , що професії , яким надають перевагу наші учні , дуже різноманітні : вчителі , медпрацівники , комп'ютерники , перукарі , кухарі , машиністи та багато інших .

З 03 по 07 лютого проходив Тиждень "Світ без насилля" в ході якого пройшла акція "Стався до інших так , як хочеш щоб ставились до тебе", виховні бесіди відповідної тематики , учні 8 - 11 класів написали твір - роздум "Як можна зробити людство добрішим ", виготовлялися плакати відповідної тематики

11 лютого 2014 року для учнів 5 - 7 класів відбувся бібліотечний урок , присвячений довідковій літературі , який провела працівниця районної бібліотеки Палена М.В.

З 10 по 14 лютого 2014 року у закладі проходив Тиждень кохання , у ході якого були проведені відповідні години спілкування , виступ агітбригади "Даруй любов - тобі сторицею вернеться", захід "Під зіркою Купідона" для учнів 7 - 8 класів , та вечір відпочинку для учнів 9 - 11 класів " Стріли Амура". Також була створену пошта Купідона , яка на протязі Тижня збирала валентинки та 14 лютого доставила їх до адресатів . Увесь Тиждень був просякнутий атмосферою романтики та теплих емоцій

21 лютого до Дня Захисника Вітчизни у закладі було проведено брейн - ринг на героїко - патріотичну тематику для учнів 8 - 11 класів . Гра проходила під девізом :"Любити Вітчизну , бути гордим за неї - справа честі кожного". Усі учасники отримали купу позитивних емоцій .

З 03 по 14 березня 2014 року у закладі проходив Шевченківський Тиждень "Шевченкова весна" за таким планом :

1. Урочиста лінійка присвячена 200 річчю від дня народження великому Кобзарю.

Відповідальні вчителі української мови та літератури.

2. Виставка « Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

Відповідальна бібліотекар школи.

3. Відкритий урок у 9-10 класах« Шевченко – художник «Живописних справ майстер».

Відповідальні вчителі української мови та літератури.

4. Урок –презентація « Великий син великого народу» для учнів 1-5 класів.

Відповідальна бібліотекар школи.

5. Літературна вікторина для учнів 10-11 класів « Стежками творчості генія».

Відповідальні вчителі української мови та літератури.

6. Конкурс « Квіти Кобзарю» для учнів 5-11 класів

Відповідальні вчителі української мови та літератури.

7. Конкурс художників до творів Т.Г. Шевченка « Я не Шевченко, але учусь…» для учнів 5-11 класів.

Відповідальний вчитель образотворчого мистецтва

8. Відгадування кросворду для учнів 5-11 класів« Шевченкознавці».

З 17 по 21 березня 2014 року у школі проходив Тиждень дитячої та юнацької книги , в ході якого відбулися виставки , відкриті читання , конкурс-вікторина "Найкращий читач" та інше .

План роботи закладу на весняні канікули ( 24-28 березня 2014 року) :

Понеділок - 24.03 - збір команди ДЮП

Вівторок - 25.03 - участь у грі брейн - ринг за кубок "Маленький принц"

Середа - 26.03 - похід в ДЮЦ на відеолекторій

Четвер - 27.03 - заняття з учнями , схильними до правопорушень "Відповідальність за..."

П'ятниця - 28.03 - репетиція виступу команди ДЮП

З 31.03. по 04.04.2014 р. у закладі проходив Тиждень дитячої фантазії в ході якої учні школи брали участь у різноманітних конкурсах : авторського віршу , аплікації , малюну та ін.

З 07 по 11 квітня пройшов Тиждеь безпеки життєдіяльності "Майбутнє планети - в наших руках за таким планом :

Конкурс дитячих робіт на тему «Майбутнє планети – в наших руках» - 1 клас

Бесіда «Комічні небезпеки" - 2 клас

Бесіда – розповідь «Запобігти пожежі" - 3 клас

Виховний захід «На лісовому перехресті»- 4 клас

Виховний захід «Головні екологічні проблеми України»- 5 клас

Круглий стіл «Запобігти! ,Врятувати! допомогти!»- 6 клас

Гра – конкурс «Екологічний бумеранг»- 7 клас

Екологічний брейн – ринг «І комашина , і цвіт , і трава – рідного краю казка жива» - 8 кл

Урок – подорож «Місця нашої планети , де відбулися екологічні катастрофи»- 9 клас

Диспут «Як не допустити екологічну катастрофу» - 10 клас

Вікторина «Екологіч-ний бумеранг» - 11 клас

Конкурс малюнку на асфальті "Майбутнє планети - в наших руках"

Виступ агітбригади "Пригоди Маші в королівстві вогню"

Усний журнал "Екологічні проблеми навколишнього середовища"

З 22 по 25 квітня 2014 року у закладі пройшов Тиждень "Мужність і біль Чорнобиля" . У його ході пройшла виставка літератури "Дзвони Чорнобиля серце тривожать" , перегляд фільму "Чорнобиль : хроніка важких тижнів" , зустріч з ліквідатором аварії на ЧАЕС , усний журнал "Пам`ятати , щоб не допустити"

З 27 квітня по 07 травня проходитиме Тиждень патріотичного виховання під час якого будуть проведені виховні години , присвячені річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років , виступ агітбригади "Величне свято Перемоги" . Підсумком тижня стане конкурс інсценізації воєнної пісні . Також учні нашої школи візьмуть участь у заході ,присвяченому річниці перемоги , який відбудеться у БК №1 та демонстрації .

8 травня 2014 року у закладі відбувся Урок мужності присвячений Дню Перемоги .

/Files/photogallery/Изображение 141.jpgТак , учні 1-4 класів провели урок біля пам`ятника загиблим воїнам по в. Московській .

/Files/photogallery/Изображение 122.jpgУчні 5-6 класів запросили на зустріч дитину війни Вишню Ольгу Володимирівну , , яка проживає по в. Мокряка ,б.97

Учні 7 - 8 класів спілкувалися з бібліотекарем БК №3 Орловою Л.В., яка підготувала для них виховний захід "Дорогами війни"

/Files/photogallery/Изображение 131.jpg

Учні 10 класу класу провели урок з використанням ІКТ "Участь Україниу ВВв"

/Files/photogallery/Изображение 134.jpg

Учні 9 та 11 класів також відвідали пам`ятник загиблим воїнам по в. Московській .

/Files/photogallery/Изображение 138.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 778

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.